1. 1.
    merak ediyorum.

izmirliler neden sevilmiyor kafama takılıyor. halbuse biz izmirliler seçilmiş, ayrıcalıklı, aydın kafalı insanlarız. simide "gevrek", çekirdeye "çiydem", sigortaya ise "asfalya" deriz.

farklıyız yane, sanıyorum bu saydıklarım etken biz izmirlilerin sevilmemesinde. bir başlık açıyorum anında eksi oy yağmuruna tutuyor beni mesela yabozlar. evet.
    1 -6 ... inatedipsaunadaterlemeyenadam
  2. 2.
    focali olarak yiyeyim sizin aydinliginizi insanlari kusturdunuz, o yuzden sevilmiyosunuz diyorum. evet.

kasinti ve bati avrupa ozentisisiniz, bunu da ekleyelim. ah nerede o eski ve orijinal smyrnalilar.
    1 -2 ... arxaggelou
  3. 3.
    diğer şehirler bizi kıskanıyor. ondan hep bu çekemezlik.
    ... ouroboros i
  4. 4.
    Laikliğin kavramını alkole vurmak sanmaları olabilir.
    "Siz buna aksama kadar icip sarhos olmak diyebilirsiniz ama biz laiklik diyoruz" gibi cumleleri bolca kuran insanlar genelde izmir'den cıkar.
    Bu da toplumunun genelleme yapmasina yol aciyor sanirsam.
    Lakin genelleme yapmak ahmakların isidir.
    O yuzden bir kisiden izmirli oldugu icin nefret edilmesini dogru bulmuyorum.
    2 ... atasnopyman
  5. 5.
    biz seviyoruz. sıkıntı yok.
    ... dertliyim
  6. 6.
    hatunlarının kendilerini pek bir halt sanmaları olabilir. çirkinlerin bile.
    ... banaverinbana
  7. 7.
    ayrica avrupa demedim bati avrupa dedim. sen bati degil guneydogu avrupalisin. bati avrupali gibi hareket ediyorsunuz, halbuki hic alakaniz yok.

ayvalik ne ise rodos ne ise naxos ne ise athina ne ise bodrum ne ise sen de osun iste.
    ... arxaggelou
  8. 8.
    Eğer bir yunanlı aileden geliyorsanız izmiri sevmemeniz gayet normal.
    1 ... iiiblacktoothiii
  9. 9.
    içip içip aydınız biz diye ahkam kesmeleri.
    ... koyunkoyuna
  10. 10.
    hele gonyaaalı atsinaaa na bak hele.

izmirliymiş ???

oysa lubunyasıyla meşhur olan konyadır.

izmirlileri sevmek mecburiyeti yoktur

izmir hojdir, güzeldir

ama benena.
    3 ... timur cengiz hulagu