bugün

izmir bilindiği gibi güzel şehirlerimizden birisidir. Ama bir yandan da rahatlıktan bahsetmektedirler herkes her yerde içer takılır kimse karışmaz bilmem ne.. iyi ne güzel birşey demiyorum. Sanki tek rahatlık kendilerinde varmış gibi konuşurlar. Bunun daha fazlası istanbul'da zaten var geceleri dışarı çıktığınızda. Ama neden hep izmir'liler bununla övünür bir türlü anlaşılmaz.
izmirin rahatlığı başkadır. çünkü izmirlilerin rahatlığı, kendi rahatlıklarının başkalarına rahatsızlık verdiği yerde biter. istanbulda ise başkaları rahatsız olsa da sonuna kadar rahatlık... iki şehir ve iki mantalite farkı.
izmir ve izmirlilerin %100 olarak bunu bünyelerinde hissetmesinden kaynaklanır.
hissetmeyelerde zamanla ortama alışıp hissetmeye başlar bu rahatlığı.

izmir aldığı göçe rağmen göç edenler tarafından değitirilmiş bir şehir değil , tam tersine göç edenleri değiştirmiştir.
aynı olay rahatsızlık verildiğinde rahatlığın bitmesi nerede yok ki ? izmir'e geldim bu sadece artık lafta vardır rahatlık bilmem ne. Gezdim gördüm lafta kalmaya çalışıyorlar hayat istanbul'dadır..
o kadar rahattırlar ki don bile giymezler.**
sıcaktandır efendim. yaz güneşi tam tepeden vurduğunda, alt kısımlar cayır cayır yanar. gevurluğunda vermiş olduğu rehavetten mütevellit, medeniyet basamaklarını koşarak çıkarlar.
Genlerden kaynaklanan bir durum olsa gerek. Ama keşke hepimiz izmirli gibi rahat olsak.
duruma göre değişen rahatlıktır.

önemsenmeyecek, hayatlarını derinden etkilemeyecek konularda rahat oldukları doğrudur.
ama gerektiğinde aktivist olmayı da bilirler. düşmana ilk kurşun izmir'de sıkılmıştır.

izmirliler düzenin insanı olup iktidara oynamak ve rahatlığa kavuşmak yerine, yatırım almadan, istihdam yaratılmadan, değerlerinden taviz vermeden yaşamayı seçmiştir.
fazla rahat olduklarındanmı bilinmez izmirlilere genelde gevşek deniliyor.
izmirlerin rahatlığından ziyade dikkat çeken kendilerini ayrıştırmalarıdır. Toplum içinde bölünmeler bu yüzden oluyor. Hani benzetme yapacak olursak kendi çıkarları uğruna yahudiler gibi haklarını savunur olmadık şeyin reklamını yaparlar ve herkese inandırırlar.
güncel Önemli Başlıklar