1. 1.
  Anlayamadığım bir grup insanlardır. izmir gayet medeni ve normal bir şehir iken sürekli bir çekememe, kıskançlık söz konusudur. Adam kırıkkalede yozgatta vs yaşayıp izmire hangi kafayla laf atar anlamak mümkün değil.
  4 -1 ... kavunlu dondurma
 2. 2.
  izmirli insanlardan ozellikle kizlarindan ilgi gormek icin yapilan cekememezliktir.
  2 -1 ... derisik asit
 3. 3.
  Hasan tahsin'in çıktığı şehire bok atmaya çalışan yazarlardır.
  4 ... ismail gaspirali
 4. 4.
  şerefi olan bir şehire atılan gereksiz boklardır.
  2 ... the blade man
 5. 5.
  buraya geldim geleli böyle kendi çaplarınca espriler komiklikler şakalar falan yapılarak devam ettirilmekte olan söylemlerdir.

  (bkz: kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş)

  herhangi bir hayat görüşün olmasa, kendi aklın fikrin olmasa, yıllarca sırf burada yazılanları okuyup izmire gidecek olsan böyle sokaklarda orgy partileri yapılan, camileri bazukalarla falan patlatılmış virane olmuş, sokaklarında ellerinde mızraklar ile müslümanların kovalandığı, koca koca adamların afedersiniz kızlarını pazarladıkları bir şehir hayal edersin yolda. sırf siyasi görüşleri uymuyor diye bir şehri ki istiklal savaşının en önemli noktalarından birisi olan bir şehri içerisindeki tüm insanlar ile böylesine anlatan ipnelere ne söylense az. çomar kelimesini kullanmak çomarlara ayıp en başta. sorsan bunları müslümanlık adı altında söylüyorlardır. ulan islamiyette iftira atmak, ahlaksızlık yapmak var mı ? gözlerin ile görmediğin şeyi iddia etmeyi bırak "konuşma" diyen bir peygamberi böyle mi savunup böyle mi yüceltiyorsunuz ümmeti olarak.
  6 -1 ... mel mel bakan gibson