1. 1.
  Her izmirlinin icinde bulundugu tavirlardir. Surekli izmir boyle izmir soyle yok boyoz yok cigdem gibi sacma sapan yiyecek isimleri... Kirk yillik cekirdegin adi cigdem oluyor amk bu denyolarin kendini farklilastirma cabasi yuzunden.
  Edit: yedi göbek istanbullu olan bana izmir in koylerindeki comarlar baska illerde yasadigimi iddia edip kendilerince savunma yapmaya calismislar. Varoşlar sizi *
  Edit2: aydinligin, aydin olmanin kelime anlamini bilmeden bir de bu cahilliklerini aydin olmalarini kabul edip ortmeye calisan izmir comarlarini bir kez daha gozler onune sermistir. Tamam biliyoruz soyunuzun ne idüğü belirsiz oldugunu fakat bunu hala vatan sevdalisi gibi görünüp ve Atatürk'ü kullanip kendinizi her ortamda reklam etmenizden kusasim geldi ustelik buna karsiyim. Ayrica komik de gorunuyorsunuz. Orasini burasini acip kendini guzelden moderden saydiniz okey, deniz kentiyiz havamiz tasimiz topragimiz altin dediniz kafamızı siktiniz okey, yuzyillardir toplumda oyle kabul görmüş kelimeleri kendi anlayacağınız çomar diline cevirip kendinizi toplumdan soyutladiniz okey, her bolgenin insanini tek tek eleştirip kendinizi yucelttiniz ama artik burada size dur demenin vakti geldi. Bu ne kendini begenmislik ne ust duzey insan sıfatına layik gormedir? Neresindedir bunun esitlik? Lutfen artik boyozunuzu da cigdeminizi de alip *iktirin gidin istanbul dan. Koca koca adamlar kadinlar gelmis burada sacma sapan savunma yapiyor. Komik misiniz lan siz?
  29 -22 ... jetskiyokatskivar
 2. 2.
  (bkz: üzülme ne olur çalış senin de olur)
  7 -13 ... super helix
 3. 3.
  kömürcü, makarnacı, uydurma hadisçi ve din tüccarlarının müşterileri olmadıkları için doğal Ve haklı tavırdır. Çekemeyen Konya'ya gitsin.

  Not: buca.
  17 -13 ... alkolik oldum
 4. 4.
  Kalçayı memeyi, bacağı açtığında, oraya buraya dövme yaptırdığında avrupalı olduğunu zanneden kızlarla doludur. Ulan yabancı kızlar böyle dolaşmıyor siz ne ayaksınız? Giyinme özgürlüğü sanki bi size var anasını satiyim .

  Erkekler de afedersiniz tassaklarını açarak gezsin o zaman, popoya kadar şort giysin Hatta penislerimizi tokuşturulalım yolda yürürken. Ooh rahat rahat. Madem çıplak gezmek istiyorsunuz o zaman hepimiz çıplak gezelim bitsin bu iş amk ben başından beri bunu söylüyorum zaten. Millet de birbirine sürttüre sürttüre cinselleşir hem. devrim yaparız.
  11 -9 ... yoksul genc
 5. 5.
  bu tür " sallama " saplatıları yoktur izmir' in.
  çok ürkek ve narindir.
  yakında çekirdeğe çiğdem der mi.
  bilinmez.
  ama kasıntı bir çomar olmayacağı kesindir.

  izmirlilerdeki biz aydınız tavırları
  1 -1 ... eratosthenes
 6. 6.
  gerçek izmirliler cool adamlardır.

  kendilerini kasmazlar

  ama başta denizli afyon uşak şeytan üçgeni

  sonra içanadoludan göçüp gelip

  izmirliyim diyenler arızalı tiplerdir.
  6 ... timur cengiz hulagu
 7. 7.
  aslında aydınlarımız konya'da yaşıyorlar haklısın.
  5 ... kardan adam yapan panda
 8. 8.
  var öyle birşey, kendini beğenmişlik yüzünden komşuluk ilişkileri istanbul'daki komşuluğa yaklaşamaz bile.
  1 -4 ... kotubocek
 9. 9.
  kardeş ne kadar kemalist olsam da bana
  da batıyor bu mallar. tamam karşısındaki akpartili türbanlı olabilir ama o insanlara leşmiş iğrenç biseylermiş gibi bakıyorlar ayıp.
  4 -3 ... ibne unicorn
 10. 10.
  Yaşanabilecek refahlıkta bir şehir olması demek kültürlü, aydın insanların o şehirde yaşaması demektir. Bu yüzden zorunuza gitmesin.
  4 -1 ... jinx qwer