bugün

(BKz: kendinden menkul değerler)
(bkz: balkan)

kendimizi kandırmayalım şimdi, güzellik dediğin vakit benim aklıma türk ülkesi için iki yöre gelir. belki kendim karadenizli olmam ve balkan "türklerinin" arasında büyümemden kaynaklanıyor olabilir. karadeniz-balkan dışında pek eli yüzü düzgün insanlar yok ülkemizde, besbelli ki balkan yöresi karadeniz yöresini de geçiyor ancak balkan yöresi her yeri geçiyor, çok ş'aapmamak gerek.
izmir kızlarının güzel olduklarını zannetmemizin nedeni, izmirli kızların iletişim kurma konusunda yetenekleridir. yani iletişim kurmasını iyi bildikleri için bize fiziksel olarak daha güzel görünürler.
mesela utangaç kendini ifade edemeyen versiyonları vardır birde, iletişim kuramadan iletişim kurarlar sizinle. fenadır.ama candır.
rahat ve özgür olmaları sanırım.
izmir yerlisi abaza ergenlerin pohpohlamasındadır. çoğu sahip olamaz bunlara yine de, över. ezikliğin bir başka çeşit dışavurumu.
güzellik sırrı yoktur. çünkü güzel değillerdir. *
izmirin havası.
tabiki deniz diyeceksinki istanbulda ya da karadenizde deniz yokmu olsun egenin denizi ayrı havası suyu ayrı ve bide zeytinyağı.
"izmir güzel, kızları güzel, fenerbahçe'm her şeyden güzel" diyerek alsancak'ta turladığımız günleri anımsatır.
biraz yunan genlerinin karışmasıyla ortaya çıkan sırdır.

ayrıca izmirli kızların güzelliğinden çok bakımlı olmaları dikkat çeker.
suyla alakası yoktur. yani muhtemelen, benimkisi tamamen bir varsayım.*
izmirli kızlar güzel diye bir düşünce olduğu için küçük yaştan itibaren kendilerine bakarlar bu kızlar. gerçekten çok güzel kızlar da var çok çirkinler de.
(bkz: altındağ)
(bkz: laiklik)
böyle bir kanıya insanı ne vardırır anlamadığım başka bir genelleme.

mesela kendi adıma diyebilirmki tanıdığım izmirli kızlar arasında güzel diyebileceğim biri yok.
izmirli güzel ünlüler varsa,e benim biliğim çoğu güzel ünlü amerikalı,niye güzel amerikan kızlar diye başlık yok?

ayrıca söylemeden geçemiycem sözlük,benim tanıdığım çok güzel kızlar hep çankırılı.Evet doğru duydun.Çankırılı.
güzellik sırları da ne bilmiyorum, şayet bakıma falan borçlu değiller bunu.

Ek : çankırılı değilim.
Bakü kızları gibi genlerden gelen bir güzelliktir.
bir avrupalılık hissedersiniz kendisinde. çok içten ve çok samimidirler. çok severim kendilerini. onlarda beni severlermi bilmiyorum tabiki. hayatı yaşamasını biliyorlar. her halinizi beğeniyorum. yataktan yeni kalkmış olsalar bile çoook ayrı bir tatlılık vardır gülümseyişinde, konuşmasında. hem ye hem yanında yat misali.
(bkz: algida laiklik)
12 yaşından itibaren makyaj yapmak.

daha öncede söyledik kamil, defalarca söyledik.
izmir kızları türkiye'de 1 numara filan değiller.
türkiye'de en güzel kızlar bursa-kocaeli-sakarya civarından; birde samsun-trabzon arasındaki bölgeden çıkar.

boya yapmakla, vermekle bunu birileri kendi lehlerine değiştiremezler.
mini etek giymeleri.makyaj yapmaları.bunun dışında diğer illerimizden farksızlardır.
izmirli kızların güzelliğinin sırrı yoktur.
onların güzel olduğunu herkes biliyor.

(bkz: roma)
yunan genleri ve girit adasından gelenlerin çok olmasından dolayı ortaya çıkan durumdur.
kimsenin sırrına eremediği hakkında türlü türlü rivayetler olan sırdır.

onu bunu bilmem de benim izmirli arkadaşlarım acayip güzel ağda yapıyorlar... ağdanın alamadığı her tüyü üşenmeyip cımbızla alıyorlar. * bence bu da sırlardan biri.*
rahat bir giyim tarzıdır efendim.
önemli olan güzelliktir sırrı değil.