bugün

böyle bir durum söz konusu değildir izmir de herkez özellikle izmirin yerlileri çevresinde yaşayan insanlara saygılıdır. türbanlı kızların da rahatlıkla yaşadığı bir ortamdır yok otobüste taciz edilmesi durumu falan tespit yanlıştır. nedir izmirli kızlarla sorununuz onu da anlayamadık henüz.
dillere destan bir güzelliği vardır, zaten başına ne geldiyse de başta ondan gelir. kedi erişemediği ciğere mundar der, güzelim izmirli kızların adı kötüye çıkar. izmirli kız doğup büyüdüğü topraklar dolayısıyla medenidir, moderndir. egelidir bir kere, cana yakındır, güler yüzlüdür. 2 kilo pirinç, 3 kilo nohuta kanmayacak kadar da zekidir. izmirli kız can'dır. iyi ki vardır.
kız istemi kabarmış abazan söylemi. maymun versen ayırmaz nefes alsın yeter der ama kızı izmirli diye ayırıyormuş gibi yapıyor.
Hakkında bir sürü insanın bilmeden atıp tuttuğu, izmirli erkeğin en nihayetinde kendi gibi insan olan karşı cinsidir. yok yanında kondom taşırmış, yok mini etek giyermiş bırakın bunları beyler. Onlar bakar başlarının çaresine, siz hele bi silin şu salyalarınızı, geçin şöyle kanepeye, arkanızı da yaslanın... tamaaaam, oldu **
akıllara sokrates' in meşhur sözünü getiren kızlar. ' izmirli bir kızla birlikteysen mutlu olursun, izmirli bir kızdan ayrılırsan arabesk ve rakıya sığınırsın '. bu kızların büyük çoğunluğu güzeldir, güzellikleri bakımlı olmalarıyla daha da taçlanır. kafalarına koyduklarını yapar, küçük ayrıntılara önem vermeden eğlence ve hayatın tadına varmasını bilirler.
bir izmirli kızı kazanmak çok zordur, onu kaybetmekse saniyeler alabilir. ayrıca bekaret ve cinsellik gibi konularda tutucu olmamaları, özgürlüklerine düşkünlükleri, onlara hoş olmayan, haksız ithamlar yapılmasına yol açmaktadır.
eskişehirliyim ancak biri bana sorduğu takdirde ' izmir kızı ' derim. onlar çokça kullanılan tabirle: anlatılmaz, yaşanır.

edit: biz değil bir olacaktı, özür.

edit-2: görüşlerim izmir' de geçirdiğim senelere dayanmaktadır.
--spoiler--
sevişe sevişe de ölür, dövüşe dövüşe de icabında.
--spoiler--

(bkz: sezen aksu)

(bkz: izmir in kızları)

http://fizy.com/#s/2b46iw
burda sevilmediği kesin!.. zira gün içinde aleyhlerinde illaki bir iki başlık olmakta. artık kimlerin canını yaktılarsa çok büyük nefret toplamışlar.
şakirtlerin bütün gün klavye başında yaptıkları mastürbasyonun temel öğesidirler.

(bkz: mastürbasyoncu şakirt)
meyve veren ağaç taşlanır mantığından uludağ sözlük'teki çoğu yazarın hayran olduğu kızlardır kendileri.*
annedir, teyzedir, bazen yengedir, baldızdır, abladır, en iyi arkadaştır, bildiğimiz kızdır yani.
candır.
--spoiler--
bak iddia ediyorum, okey şampiyonası düzenlense, izmirli kadınlar alır kupayı... erkekleriyle kahveye giderler çünkü... şaşırdın di mi? al buna da şaşır, nargile içerler... askılı giyerler, şortla gezerler, öküz gibi bakarsan, bi çakar, bi de duvardan yersin...
--spoiler--

türkiye'den sıkıldığım zaman izmir'e giderim ben/yılmaz özdil
geceleri topuklu ayakkabı giyer. yürürken dünyanın en güzeli bestesini dinliyorum zannedersin.
Hafifmeşrep falan dense de en doğal özgüvenli kız modelidir.
bastırılmış cinsel geçmişi olan sapkınların birincil hedefi. varlığı ile alt benliklerini su üstüne çıkaran, bastırılmış güdülerini alt üst eden ulaşamadıkları varlık.
atatürk'ün izmir'de düşmanın kıçına soktuğu kazık nedeniyle, kıçına kazık yemişlerin soyundan olduğu zannedilen kişilerin feci rahatsız olduğu kızdır.
(bkz: dilhan eryurt)
sevilen ve her zaman istenen kızlardır. egeyi seven her erkeğin izmirli bir sevgili hayali vardır.
sözlükteki erkeklerin aklını bozbasına sebeptir, vatan sevgisinden
nasibini almayanların özel saldırı timiyle saldırdıkları kızdır .
hiçbir zaman ben "izmirliyim ben çok güzelim" havalarında dolaşmayan kızdır. aksine çevresi "izmirli" kelimesini kullanarak konuşur. suç izmirli kız da aranmamalıdır.
Gavur izmirli tabirlerine mağruz kalan şaşkın hatun.
yine izmir?! yine kız?! üstelik de aynı cümle içinde??!!
izmir kelimesinin abdest almadan kullanılmasını yasaklıyorum.
güzel ve hoş kızdır.
sözlüğümüzde tanınmak istiyorsanız kendileriyle pek meşgul olacağınız kızlar.
Cigdem yer.