bugün

Açık konuşayım üniversiteyi ege de okudum. Sadece izmirli kadınlarda ben izmirliyim diye bir ego var ve bunu hepsi yapıyor. Daha ben izmirliyim diye ego yapıpta zeki olan kadın görmedim. Yine açık konuşayım izmir çeşme dışında çöp.
akdemisyenin izmirli olmasi niye vurgulanmis acaba?
yozgatli olsa yozgatli yazacaklar miydi habere? suriyeli cinayet isliyor, yabanci uyruklu yaziyorlar. hicbir olumsuz haberde memleket belirtilmiyor ama izmir olunca vuuuu, izmirliye bak.
bu yobazlarin izmirlilere karsi kompleksi bin sene gecse de bitmez amk.
mevkileri makamları mertebeleri fazla büyüten bir ülke olduğumuzun somut delilidir bu bayan.

yaşım 35 ve o kadar boş - bomboş akademisyenler tanıdım ki aklınız kaçar. dersiniz ki "bu adam/kadın nasıl olmuş da bırakın akademisyen olmayı; bunca sene hayatta kalmış!?"

mevcut sistem aslında çok basit işliyor. ya çok inekleyeceksin sıfır sosyal zeka ile bir yere geleceksin; yada sıfır zeka ile tanıdık vasıtasıyla bir yere geleceksin. bu kadar.

bide bu olayın tam tersi mevcut. ne kadar zeki insanlar bu tip zekası şaibeli insanların altıda çalışıp eziliyor.

canına yandığımın memleketi be...
Hala Tahsil ile kültürün, bilginin artmadığını anlamayanlar var,
Tamam bilgi artıyor ama hangi bilgiler artıyor,
Genel kültür?
Mühendis geliyor göt olup gidiyor,
Doktor geliyor göt olup gidiyor,
itü sonra ODTÜ bitirdim diyen de göt olup gidiyor,
Sanki sınava giriyorlar,
Orası bir genel kültür yarışması, okuldaki sınavlar gibi sadece bilmeniz gereken konularda sorular gelmeyecek,
Ama milletin derdi soruları bilmek değil, ekrana çıkıp kendi reklamını yapmak.
Ve ondan sonra göt olmaları paha biçilemez.
(bkz: Pıthazzetti)
Bu ablanın tam dişine göre bir soru buldum;

Bir araba var, depossu dolu ama araba gitmiyor?!.. Neden?!..

Şıklar:

A) pompacı depoya yanlışlıkla mazot koymuş.

B) karbüratörde pislik var.

C) depo "su"dolu.

D) marşa henüz basılmamış.

(bkz: ske sürülecek aklı olmayanlar kulübü)

(bkz: dağ fare doğurdu)
Ben bu yarışmada şunu gördüm. Normal insanlara genelde herkesin biraz araştırsa bilebileceği sorular sorarlar iken iş okumuş biri olunca onu zayıf noktasından hayatın içinden sorular ile avlıyorlar. Bu sebeple ilk sorulardan elenen böyle insanlar görüyoruz. Hayatta beklemedikleri yerden darbe aldıkları için.

Fakat bu öyle bir durum da değil lan bildiğin düz matematik sorusu ekonomist kadın bunu nasıl bilemez hayret ediyorum.

Yarışmanın heyecanı diyelim.
kenan imirzalıoğlu masa altından başta kendini tanıtırken çok şişinenlere yönelik gizli butonu kullanıp erken kıl soru yollamış olabilir.
allahın sopası yok!
gittigi her yerde daşşak geçerler artık bunla.
"abla kaju var yen mi?"
görsel
Sadece bilgi yetmiyor, sakinlik gerek iyice okuyup anlamak gerek soruları acele heyecan bildiğinde şaşırtır.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.