bugün

Yatırım uzmanı olduğunu belirten ve dört dakika boyunca kendisini öve öve bitiremeyen akademisyen ablamızın kim milyoner olmak ister yarışmasında taklaya gelmesidir.

https://www.ensonhaber.co...mani-ikinci-soruda-elendi
Kafadan 9 diyerek hemen cevapladığım sorudur. Böyle bozarlar adamı.
soru elenilecek bir soru değildi. muhtemelen boşluğuna denk geldi. bu tip durumlar; yani okumuş etmiş insanların, birinci ya da ikinci soruda elenmesi cidden garip. kötü şans demekki.
Hepiniz akademisyenden daha zekisiniz bravo. Zaten bunu haber yapan da en son haber. Amaçları bilimi ve bilgiyi itibarsızlaştırmak.

Karı çok itici o ayrı.
O yarışmalara girmeden önce zaten kitap kadar soru cevaplatıyorlar. Elemanlar kimi hangi soruyla eleceyeceklerini biliyor. Herkesin bir zayıf noktası vardır.

Kimi hangi soruya getirecekleri planlı yani

Bu tip yarışmacıları da erken çarpıyorlar ki muhebbet olsun, yarışmaya ilgi atsın.
Sadece bilgi yetmiyor, sakinlik gerek iyice okuyup anlamak gerek soruları acele heyecan bildiğinde şaşırtır.
allahın sopası yok!
gittigi her yerde daşşak geçerler artık bunla.
"abla kaju var yen mi?"
görsel
kenan imirzalıoğlu masa altından başta kendini tanıtırken çok şişinenlere yönelik gizli butonu kullanıp erken kıl soru yollamış olabilir.
Ben bu yarışmada şunu gördüm. Normal insanlara genelde herkesin biraz araştırsa bilebileceği sorular sorarlar iken iş okumuş biri olunca onu zayıf noktasından hayatın içinden sorular ile avlıyorlar. Bu sebeple ilk sorulardan elenen böyle insanlar görüyoruz. Hayatta beklemedikleri yerden darbe aldıkları için.

Fakat bu öyle bir durum da değil lan bildiğin düz matematik sorusu ekonomist kadın bunu nasıl bilemez hayret ediyorum.

Yarışmanın heyecanı diyelim.
Bu ablanın tam dişine göre bir soru buldum;

Bir araba var, depossu dolu ama araba gitmiyor?!.. Neden?!..

Şıklar:

A) pompacı depoya yanlışlıkla mazot koymuş.

B) karbüratörde pislik var.

C) depo "su"dolu.

D) marşa henüz basılmamış.

(bkz: ske sürülecek aklı olmayanlar kulübü)

(bkz: dağ fare doğurdu)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.