bugün

izmir, Türkiye'nin batısında bulunan Ege Bölgesi'nin en büyük şehri ve üçüncü büyük şehridir. Hem tarihi hem de modern bir yapıya sahip olan izmir, Ege Denizi kıyısında yer alır. Limanıyla önemli bir ticaret merkezi olan şehir, sanayi, turizm, eğitim ve kültür alanlarında da öne çıkar..
Hep babamın askerlik fotoğraflarından bildiğim ama Hayatımda ilk kez gördüğüm ve aşık olduğum şehir.
Seviyorum bu şehri ben ya...
Güzel izmir’in, alsancak’a 5 dk mesafede olan tepecik’inde bir beş dakika yürüyebilmesini isterdim belediye başkanının, kendisini tanıtmadan ve korumaları olmadan…

Yeni gelen de, popülistin önde gideni.. sokak köpeklerine mama koymaktan ağır bir icraat yapacak kapasitesi yok..

Hükümet desen açık açık, bana oy vermeyene hizmet vermem diyor.. göç desen, nerede bir şalvarlı var, izmir’e doluşuyor.. izmir, olduğundan daha b.ktan bir hale gelmekten başka bir kaderi yaşamayacak, bence…
insan gibi aydın insanı, güzelin en güzeli kızı, harika körfez manzarası ile kordon’ un, ege’ nin pırıl pırıl incisidir.
son yerel seçim anket sonuçlarına göre chp' nin adayının sadece yüzde 8.4 farkla önde olduğu, ' chp' nin kalesi ' olarak görülen şehir.
iş bu durumlara geldiyse ya güney kıyı şeridine ya da yurt dışında vize istemeyen bir ülkeye taşınmayı düşünmek gerekiyor artık.
siyasal islamın her yeri sardığı bir ülkede yaşamanın pek keyif vereceğini düşünmüyorum.
aynı adı taşıyan körfezin çevresinde bulunan, ege' nin incisi olarak da tanınan, alsancak kordonu, gelenekler ve çağdaşlığı buluşturan modern yapısı, saat kulesi, boyozu, kumrusu, kadınlarının güzelliği ile bilinen ege ilçesi şehri.