1. 3116.
    Düsunceleri ve cagdasligi dışında 5 para etmeyecek bir şehirdir.

sözde en lüks semtlerinin etekleri gecekondularla doludur

bazı semtlerde trafik istanbul da yarışacak derecede rezalettir.

Suyu icilemeyecek, hatta yemeği dahi konulamayacak kadar kötüdür.

ev kiraları aşırı derecede pahalıdır, 20 25 yaşındaki apartmanlardaki dairelere 700 liradan kapi acarlar.

üniversitelerin olduğu semtler çankırıdan yozgattan farksızdır.sanayi sitesinin içinde özel üniversite, mezarlığın bitişiğinde devlet üniversitesi bulunur.

Korfezinin pisligi de bir zamanlarin haliçinden farksizdir.

görsel ve kentleşme bakımından istanbul karşılaştırmak büyük hakarettir.
    24 -3 ... the chosen one
  2. 3117.
    her seferinde ayrılmanın biraz daha koyduğu şehir. biliyorum, mırıldanıyorsun içinden bana "sana gitme demeyeceğim, ama gitme lavinnia" diye. senden uzaklara gitmek çok zor izmir, her seferinde de daha da zor zorlaşıyor. en mutlu zamanlarımızı geçirdiğim yersin, aşkımızın arka fonunda çalan o kulak şenlendirici müziksin, her gelişimde tattığım dünyanın en güzel mezesisin. biliyorsun izmir, sensiz her şey anlamsız, sevgili bile eksik kalır. neden bu kadar zor olmak zorunda izmir, söyle bana! her ayrılışımda döküyorum göz yaşlarımı, üzgün, çaresiz, yarım kalmış, sefil.

bir daha gelene dek.. bornova; çok iyi bak kelebeğime. biliyorsun, çabuk hastalanır o. alsancak; çok şeye tanık oldun sen, her türlü sevgi kelimelerimizi, anlamsız kahkahalarımızı duydun, kendimizi kaybetmemizi, ellerimizin çocukça buluşmasını, sıkıcı sarılmamızı birbirimizin boynuna.. her şeyimizi gördün. çok şey gördün sen, çok sırrımızı biliyorsun. iyi bir sırdaş ol ve tekrar gelene kadar sen de bizim gibi acı çek, özle ikimizi de biz seni çok özleyeceğiz çünkü. son olarak karşıyaka; yeni bir durak, yeni bir soluk oldun artık bize. "karşıyaka başkadır; karşıyaka, karşı yakadır" dedirttin bana, bir sevgilinin gözlerine, bir de karşıya, göztepe'ye bakarken, elimizdeki biralar eşliğinde. alınma alsancak özel diye, zamanı geldiğinde o kıskanacak bizi senden.. ne mi yap.. sabret, karşıyaka, sabret, en azından bir 10 yıl sabret..
    7 ... lasvegascocugu
  3. 3118.
    izmir, EXPO ev sahipliğini fazlasıyla hak eden ve başarıyla üstesinden gelebilecek olan bir dünya kentidir.ayrıca ikinci memleketimdir insanı ve havası fazlasıyla hoştur.
    7 ... diyonizyak
  4. 3119.
    birgün gavurlardan kurtulacaktır.
    16 -4 ... cezza
  5. 3120.
    (bkz: gece izmir den yola çıkıp sabah ankara da uyanmak)
    20 -1 ... lasvegascocugu
  6. 3121.
    izmir
    11 -2 ... lasvegascocugu
  7. 3122.
    insanları gavur olan,çiğdem çitleyen,gevrek-boyoz yiyen şehirdir.
    3 -2 ... maviportokal
  8. 3123.
    memleketinden başka övünecek bir şeyi olmayan insanların ödün kaynağı. tanıdığım en entelektüel izmir'li ray charles'tan, rufus wainwright'tan hatta ve hatta insomniadan'dan bihaber bi asosyaldi.
    3 -5 ... modern dunyanin shakespeare i
  9. 3124.
    yurtiçi gezi listemde ilk sırada yer alan şehir. yakınlarda gidecek olanlara selam olsun.
    3 -2 ... tazyikimesane
  10. 3125.
    izmir de hava bugün mükkemmel.

izmir
    Cuma 12:00
    Açık
    undefined
    18°C | °F
    Yağış: 0%
    Nem: 32%
    Rüzgar: 34 km/s
    SıcaklıkYağışRüzgar