bugün

Yalnızca izmir de görünen çağdaşlıktır.

Ne demiş şairimiz;
Medeniyet açmaktaysa desene hayvanlar bizden...
hihi anladınız siz onu.

Beyinde biten çağdaşlıktır.
Öncelikle sokmayayim şairinize.

Çağdaşlık mıdır bilemem ama üç kuruşluk bi huzurumuz var. üniversitede bacilariniz rahat takilmak için burayı yazıyor geliyor. Huzurumuzun da amına koyuyorsunuz.
Izmirli olmayanların asla yasayamayacakları çağdaşlıktır. Boşuna akın etmeyin izmire çirkin şeyler.
Izmirlilerin bu egosunu gercekten anlamiyorum bir sehirde dogup buyumeyle cagdas olunmuyor o cok ilerlemis zihninizi biraz yorarsaniz anlarsiniz.
Bi şehirde sırf doğdun büyüdün diye gavat da olmak zorunda değiliz ama anladın mı. Kimse durduk yere ego yapmıyor sürekli izmire sallayinca insanlar bi savunma gelistiriyosun doğal olarak. Millet satasirken sorun yok biz savunurken "egonuzu anlamıyorum yeae"

Daha fanatik tipler var turkiyede Adanalılar Karadenizliler her ortamda ovunurler gidip bi erkeğine gavat desen adamın yolunu siker atarlar kenara. Onu anlamissinizdir umarım.
--spoiler--
izmirlilerin bu egosunu gercekten anlamiyorum
--spoiler--

bu ve bunun gibi argümanlarla yazmaktan başka bir numarası olmayanlarca anlaşılamayan bir çağdaşlıktır. evet bunun adı çağdaşlıktır. ülkesine, bayrağına, mustafa kemal atatürk'e ve yaşam tarzına sahip çıkmanın adı da tam budur işte; çağdaşlık.

muktedirin dayatmalarına direnmenin, yalakalarının türlü türlü ithamlarına cevap vermenin adı ne zamandan beri "gavatlık" oluyor, ne zamandan beri "ego" oluyor bre cahiller. siz her türlü iftirayı atacaksınız izmir'e ve izmirliye; ama izmirli cevap verince de adı "ego" olacak he mi? hey yavrum be aslan parçalarına bak hele sen.

lan rize'ye git de egonun allahını gör andaval. rizeliler kadar memleketçi, hemşehrici yobaz yoktur sanırım ülkede ve dünyada. ha ama onlar erdoğan'ı seviyorlardı öyle değil mi pardon. izmir'i akp alırsa birgün, ben en çok bu yazdıklarını nerenize monte edeceğinizi merak ediyorum.

şort ya da mini etek giymekle medeni olunmayacağı gibi, türban takmakla da dindar olunmaz kardeşim.

sizi gidi şekilciler sizi.
çiğdem'dem başlar sarı saçlım mavi gözlüm'e kadar gider.
arada çok madde vardır ama laf kalabalığıdır.
tanım:ölü numarası yapın beyler.geçiyor.
anne tarafımdan ödemişli olarak göremediğim çağdaşlıktır.
Bir çok kişi tarafından küçümseme çalışılmış bir şey bu aslında bana göre normal bir yaşam izmir yaşamı modern yaşam.
Götü başı açıp gezmektir.
izmirde yaşamamış olanların anlayamayacağı durumdur.
akif bunların çıplak gezmesini çok güzel açıklamışta hayvanların bizden daha medeni oluşunu kaldıramazlar diye demiyorum.