1. 1.
  cesme yolu uzerinde karaburun ayriminda bulunan, oldukca buyuk bir kampuse sahip olan universite. ancak bu buyuk kampuse dagilmis 3-4 tane binadan ibaretmis, kampusteki agaclara eseklerin baglandigi gorulurmus, soyleyenlerin yalancisiyim.
  -1 ... dramtatatam
 2. 2.
  derste sınıfa köpek girdiği söylenen, bahçesi börtü böcek kaplı, izmirin bir hayli dışındaki MIT programı uygulayan üniversite. ilk açılma sebebi sadece yüksek lisans doktora ve araştırma için olduğundan mıdır nedir, burda okuyan hiçbir öğrenci okulun sosyal olanaklarından memnun değildir.ancak eğitiminin oldukça iyi olduğunu duydum, söyleyenlerin yalancısıyım.
  (bkz: iyte)
  1 ... plug in baby
 3. 3.
  iyte de okuyan bir öğrenci olarak inanılmaz bir üniversitedir.kampus alanı olarak türkiyenin en büyük,avrupanınsa üçüncü büyük üniversitesidir.sadece 9 lisans bölümü vardır.akademisyenlerinin tamamı yurt dışında eğitim görmüştür.4 öğrenciye 1 akademisyen düşer.süper lüks yurtlarda inanılmaz ucuz fiyatlarda kalma imkanı sağlar.5 yıl içerisinde tavan yapacak üniversite...
  3 ... bloodrayne11
 4. 4.
  kullanılan alan / kullanılabilir alan oranı 0 a çok yakın bir enstitüdür. Saat 18:00 den sonra izmir'e ulaşmak toplu taşıma araçlarıyla imkansızdır. Yurtları gerçekten süper lükstür ama çöldeki bir vaha gibidir,etrafı bomboştur. izmir'e çevre yolundan gidilmediği takdirde yaklaşık 1 saatlik bir uzaklıktadır. Ama eğitim olarak gerçekten mükemmeldir. Hemen hemen herkes birbirini tanır, ortamı güzeldir. Ayrıca araştırma olanakları fevkaladenin fevkindedir. Okumak için ideal, eğlenmek içinse fazla ideal olmayan güzide bir eğitim kurumumuzdur.
  1 ... delismen
 5. 5.
  izmir kent merkezine olan 46 kilometrelik mesafe sizi sosyal hayattan soyutlar, böylece derslerinizle başbaşa kalırsınız*
  ... salla gitsin
 6. 6.
  alkolik olma sebebi.
  2 ... blasphemy
 7. 7.
  yüzde yüz ingilizce eğitim yapan, avrupa'da geçerliğiği olan diplomalardan veren, öğrencilerin ileri zekalı olduğunu sanan ama normal insanların gittiği -nedensonra anormalleşiyorlar-, kocaman kampüsünde birçok köpek yaşayan ama öğrenciler için kampüsün içine bir yurt binası daha yapılmayan okul.
  3 ... headacheda
 8. 8.
  1992 yilinda yuksek lisans egitimi icin kurulmus, ancak 1998 yilinda lisans ogrencisi de alarak yasamina devam etmis, amerikanin en saygin universitelerinin dahil oldugu teknik universite anlamina gelen institute of technology kavramini gebze yuksek teknoloji enstitusu ile birlikte yasamimiza sokmaya calisan, izmirin %100 ingilizce egitim verek ilk ve tek devlet universitesi.. urladaki sehre uzak kampusu dolasiyla okurken cok sevilmese de, mezun olduktan sonra is dunyasindaki sayginligi ve tercihi goruldugunde kazanildigina sukur edilen okuldur.. egitimi %100 ingilizce oldugundan is cevresinde bogazici ve odtu ile bir tutulup maas konusunda en yuksek katsayi ile carpilir.. kendisinin yetistirmis, ve yurtdisina gondermis oldugu hocalari cogunluktadir.. kampusu deniz kiyisinda olmasi sebebi ile bahar aylarinda guzellesir,ogle arasinda denize girilebilir, kumsalda icilebilir.. 20 kisi alarak basladigi siniflarina yokun bastirmasi ile 30 kisi olarak devam etmekte oldugundan universiteden cok aile havasi vardir siniflarinda..
  1 ... atgmuls
 9. 9.
  bu yazımdan 10 sene sonra türkiyenin en kral üniversitelerinden biri olacak üniversite.**
  3 -1 ... andlee
 10. 10.
  Sadece öğrencileri açısından değil öğretim görevlileri açısından da güzel imkanlar sunan eski enstitü yeni üniversite. Gerektiği kadar öğrenciye gerekli eğitimi sunmaktadır, öğretim üyeleri gerçekten alanında yetkindir, okutman gibi akademik ünvan sayılamayacak bir kadroya alımlarda dahi ilk kriter tecrübedir. Kütüphanesi "büyük" sayılan üniversitelerin birçoğundan daha iyidir, ulaşım sorunu olmasa mükemmel denilebilecek bir kampüse sahiptir ( manzara açısından, yoksa yerleşim planında bir fakülteden diğerine ulaşabilmek zor) Özgün yapısını korursa ilerde Türkiye'nin sayılı araştırma kurumları arasında yerini alabilecek potansiyele sahip hele de "Yaşar Üniversitesi" gibi bir facianın yer aldığı izmir için bulunmaz nimet.
  ... skys86