1. 1.
  izmir'i bilmeyen pek çok anadolu gencini perişan eden soğuktur. Sanılanın aksine izmir kışları sıcak değildir, götünüz donar ve bunu bilmezseniz çok zorluk çekersiniz ilk başlarda.
  3 -2 ... egelidr
 2. 2.
  denizden esen rüzgarın insanın içine işlediği soğuktur. kalın paltolar bile giyseniz, yakanızdan kolunuzdan girer soğuk.
  ama bu soğuk günler en fazla 2 çok çok nadiren 3 ay sürer. diğer aylar ılımandır. bu yüzden yakacak masrafı yine de diğer illere göre azdır izmir'de.
  ... atgmuls
 3. 3.
  bu cehennem sıcagında izmirin en cok özlenen özelligidir.
  1 -1 ... misspoison
 4. 4.
  nem olduğundan dolayı insanı hasta eden soğuktur, anadoluda kuru soğuk olduğundan izmir soğuğu kadar üşütmez.
  1 -1 ... elroy74
 5. 5.
  en soğuğu için;
  (bkz: afyon soğuğu)
  1 ... schnicspiheg
 6. 6.
  kuru soğuğu görünce aptallaşan izmirlinin yakayı bağrı açtığı, ancak kuru soğuğa alışkın bünyenin ne yapsa ısınamadığı kış mezusudur. izmirli alışkındır 1-5 derece arasında kıyafetlere aldırmayan kemiğe etkili soğuğuna. öyle ki ne giyilse affetmez foton gibi direk kemiğe etki eder. yabancısı bilmez bu soğuğu aslında tek çaresi ince giyinmektir. ince ama kat kat. yazın ilacı penyeler ilaç olur kışın da.
  1 ... diks
 7. 7.
  izmire soğuk diyen birde buna baksındır.
  (bkz: hakkari soğuğu)
  1 -1 ... miomioki
 8. 8.
  samsundan tek bir çeketle ''izmir sıcaktır'' diyerek gidilip aal sana sıcak diye karşına dikilen soğuktur.
  1 ... dleuraa
 9. 9.
  - 34 derecenin ne olduğunu bilmeyen izmirlilerin çok soğuk yea dediği soğuktur. bingölde - 45 dereceye dayanıklı soğuk iklim kamuflajı bile kar etmiyor sümüğümün donduğunu bilirim. hele tipi varsa allah kurtarsın.
  -2 ... baksana bi
 10. 10.
  [kat: şehirlerin soğuklukları]
  4 -1 ... zall