bugün

gayet açık ve net durumdur.
azizim ben izmirli değilim öncelikle bunu belirteyim fakat eğer bu ülke'de izmir gibi aklı başında,laik,çalışkan insanlar yetiştiren bir şehir olmasa türkiye bildiğin iran olurdu.
gayet doğrudur. doğma büyüme izmirliyim, katılıyorum.
edit: eksi oyda rekor kırcam basın.
Doğma büyüme izmirliyim ve tamamen asılsız bir söylem. türkiyenin 3. en büyük ili ama sadece sözde kaldı bu. Varsa yoksa laiklik. bu ülke hiç bir vakit iran olmaz hatta olamaz.
ergenliğimde izmir'de çok bulundum ve saçma sapan teşhis. izmir kendisini dev aynasında gördükçe, anadolu'ya ait her şeyden nefret etmeye devam ettikçe, avrupa şehriyiz havasında böbürlendikçe, ancak makara konusu olur. demedi demeyin...
gayet doğrudur. izmir şakird ve bölücülerden korunsun.
ne var yani izmir var da çok mu batılılaştık denilesidir.iyidir güzeldir tamam da efendim mesele bir ile olan kültürel yatırımdır.siz bu ülkemin herhangi bir toprağına gereken özveriyi gösterdiğiniz sürece her toprak parçasındaki zihniyet iran olmaktan uzaktır.
kişisel bir düşüncedir. yıl olmuş 2010. hala daha türkiye'ye şeriat gelecek korkusunu uçlarda yaşayan bir şehire kaldıysak varsın iran olsun bu ülke.
saçmalamayın beyler sözünü akla getiren olaydır.
(bkz: beyin bedava)
Sınıfa türbanlı biri girdiğinde eyvah eyvah diye bağırıp bunlar yüzünden şeriat gelicek yakında bizimde başımızı zorla kapatacaklar diyen kızın kesinlikle artıladığı başlık.
izmir ile potansiyel hitler dönemi almanya ya yönelen ülke hakkında ki iftiradır.
izmirli kızlar daha kolay evet diyor diye bu tür bir çıkarım yapılmaz ki!
iran petrolünü çıkarıyor, doğalgazını çıkarıyor, uranyumunu zenginleştiriyor siz ne yaptınız diye sormazlar mı insana.
2015 ten sonra tartışalım bu varsayımı.
2016 dan sonra tartışalım bu varsayımı.
2017 den sonra tartışalım bu varsayımı.
izmirin gereğinden fazla abartılması.ona bakarsan bir arabanın koltuklarının deri olması ne farkeder 140 bile basamadıktan sonra. izmirsizde türkiye olur izmir sadece parcalardan biri. o kadar önemli olsaydı secimi sadece izmir halkı arasında yaparlardı. yazarın izmirli olmasından kaynaklanan abuk subuk bir baslık.
2018 derim.
izmir olduğundan türkiyenin potansiyel hollanda olması.
en ideali 2019.
izmir'i köye çeviren zihniyeti ile övünen laikçi tespiti.

not: evet izmir türkiye'nin güzide bir ilidir ama zihniyeti bu güzelliği örtmektedir.
(bkz: izmir in tahran dan kötü olması)