bugün

Sıkmamıştır siyasi ihtiraslar için kullanılması şıkmıştır sözde atatürkçü arkadaşlar maşallah 7/24 siyasi olarak kullanıyorlar

Atatürk ve izmir marsü sizin siyasi sembol olarak kullanabileceğiniz şeyler değil.
O marştan söylensin veya çalınsın diye bir millet can verdi siz sıkılıp laf edin diye değil.
çalıntı olmasından kaynaklıdır. Farklı şarkılarda dinlemek daha çabuk sıkılmanıza sebep olmuş olabilir.
izmir marşını severim.

Geçenlerde bir meyhanede idim. ilerleyen saatlerde izmir marşı çaldılar. Herkeste bir coşku herkeste bir muzaffer edaları. Az önce içmekten götü başı dağıtan ve herkesin ortasında sevgilisine dansözlük yapan bundan 5 dk sonra da dengesini koruyamayıp oturduğu yerde sandalyeden düşen pek saygıdeğer kadın da aynı edalardaydı.

Yahu her şeyin bir adabı bir yeri var. Bu yapılan o zaferi kazanmış insanların hatırasına, özverisine, emeğine, dökülen kana hakarettir. Bu nasıl bir vıcık vıcıklık. iğrendim gerçekten.

Bakın kimsenin içmesine, sıçmasına, kusmasına laf etmedim dikkat ederseniz. Ama milli ve manevi bir değerin bu şekilde ayaklar altına alınması da tek kelime ile bayağılılıktır.
popüler kültürü iliklerine kadar yaşayan nesil sayesinde popüler olan bir marşın zamanla sıkmasıdır.
Siktir git Konya marşı söyle. Sen gelme lan Arap. Bokunu çıkartıyorsun.
bir şeyi her yerde çalarsan tılsımını kaybettirirsin. bu izmir marşı için de, mehter marşı için de böyle. mehter marşı savaş marşı mesela, mağaza açılşında çalmak komik oluyor. izmir marşı için de geçerli bu. işin özünde toplumsal kutuplaşma var. birbirimizi sevmiyoruz.
Annesi ve babasının zil sesi izmir marşı olan bir izmirli olarak soyleyebilirim ki bayağı olası bir durumdur.
Bizi de yüksek karakterini kaybedip, araba yamanmaya çalışanlar sıkıyor. Ne yapalım?
Trolleri pistten alalım.
gevşetelim?
izmir marşının sıkmaya başlaması demek, "ben bu ülkenin anasını avradını sikeyim,ingilizler gelsin beni burada sikip bana hükmetsin" demek ile aynı şeydir.Demeyiniz.
görsel
valla izmir marşı sıktıysa buyrun.

http://www.youtube.com/watch?v=zVz9GcqBUoQ
görsel
nereye gitsek orada çalıyor. ne zaman milli bayram olsa toplu taşıma araçlarında bile detone seslerle bu söyleniyor. siz de sıkılmadınız mı?

not: çomar değilim, osmanlı torunu da değilim, mehter marşını da sevmiyorum.

zito!
inadına izmir'in dağlarında çiçekler açar ulan!

Yaşa mustafa kemal paşa kısmını daha bir bastırarak söylüyorum birilerinin zoruna gittiği için.
Chp liler söyleyince anlamını ve önemini yitiren marş. Bir chp linin ağzına yakışmayan marş. Onlar dhkpc , pkk marşı söylesin.
beni marşın kendisi sıkmıyor, izmir marşımızın istismar amaçlı kullanılması, milleti atatürk, izmir marşı vs. üzerinden istismar edenler zoruma gidiyor.
yallah arabistana bro...
güncel Önemli Başlıklar