1. 1.
    izmir'e gidenlerin kolaylıkla ikna olabilecekleri önermedir.
    2 -3 ... legend of the stranger
  2. 2.
    eğer bu sözün akabinde yok ya sen abazasın ondan öyle geliyor sana şeklinde bir cümle ile karşılaştıysanız bilin ki söyleyen bir kızdır ve izmirli kızları kıskanıyordur.
    7 ... nobetciekipleramiri
  3. 3.
    (bkz: test edildi onaylandı)
    5 ... mesqoo
  4. 4.
    ankara kızları görülmeden, denenmeden söylenmiş sözdür. izmirden iki manken çıktı diye yapılan genellemedir ve her genelleme gibi bu da yanlıştır.

edit: iki, bilemedin üç.
    4 -11 ... bresson
  5. 5.
    (bkz: IZMIRLI KIZLAR)
    1 ... blindguardian
  6. 6.
    bazı şeyleri aşamamış kızlarımız tarafından esefle kıskanılan kızlardır bunlar.. şöyle ki izmirli olmamama rağmen buna garanti edebilirim ki izmirli hatunların ortalamsı gerçekten çok yüksek.. ama bu sadece güzellikle alakalı bir şey değil.. değişik bir yaklaşımları var bunların ve gerçekten çok sıcaklar.. he bu kesinlikle güzel değilsin ama sempatiksin şeklinde algılanmamalıdır.. çünkü ikisi bir aradadır.. ve teorimi şöyle destekleyebilirim.. izmirdeyim.. bir pastaneye giriyorum.. olayla ilgilenen hatunlar 3 kere üst üste playmate seçilmiş kızlar gibiler.. pastanede yani sen hesap et.. neyse gidip görülmeden tam idrak edilmez.. zira bende inanmıyordum..
    2 -3 ... mesqoo
  7. 7.
    (bkz: selin toktay)
    (bkz: tuba ünsal)
    (bkz: ayçam inci)
    (bkz: nilay dorsa)
    (bkz: gözde mukavelat)
    (bkz: esra eron)
    2 -1 ... legend of the stranger
  8. 8.
    (bkz: şovenist izmirliler)
    1 -3 ... pink caterpillar on a mushroom
  9. 9.
    Duvar yazılarına konu olmuş efsanedir.

(bkz: #3305047)
    -1 ... davutsu
  10. 10.
    gittim yaşadım gördüm sağa sola baktım bir tane gördüm oda evliydi *.doğruluk payını bizzat kendim test edip onaylamadığım genelleme.
    3 -1 ... jaspe