1. 1.
    Hayatında hiç gerçek simit yememiş izmirlileri dumura uğratacak vahim bir vaziyetin tezahürüdür efendim.
    Bu anektodu sizlere sunmadan önce, Ben tabi her şeyde oldugu gibi bunda da kanaate varmadan evvel izmirde satılan gevrek adlı simitler hakkındaki tespitlerimi yapmak üzere fularımı da alıp (şaka şaka...)
    efenim yüksek müsaadenizle şimdi bizzat kendim edimlediğim manzarayı size aktaracağım sayın arkadaşlar. Ben de her sıradan vatandaş gibi aç olduğum bir vakit yiyecek ararken, izmirde meşhur gevrek diye satılan yiyecekten yolda denk geldiğim sırada bir adet satın aldım ve ısırarak yeme işlemine başladım.
    Ulan başlamaz olaydım arkadaş.!tadı saman gibi mi olduğumu dersin, ne bir tuzu ne simide benzer bir tarafı mı dersin... yeminederim kuru ekmek bundan elli bin kat daha güzeldir. yediğime bin pişman oldum... izmirlilerin gevrek diye yere göre sığdıramadıkları bu hamurdan yapılmış samana benzeyen saçma yiyeceğin gerçekten bu olmasına şaşırır halde öylece kalakaldım ve bir daha da ağzıma almadım.

Sadece Şaşırmakla kalmadım elbet, bi taraftan da acıdım bu vaziyete. Şimdiye dek hayatında hiç hakiki simitten yani ülkemizin çoğu yerinde bulabileceğiniz o enfes tada sahip yiyecekten tatmamış olan, gevrek adındaki yemesi son derece eziyet verici tadsız tuzsuz bir delisaçmasıyla uyutulan izmirli kardeşlerimizin haline acıyarak, gördükleri simit zulmüne dehşet ile tanıklık etmek durumunda kaldım. Buna takriben hayatında şimdiye dek hiç simit çay yapamamış buna müstenit olarak da asla gerçek bir simitin yerini tutamayacak olan afedersin tadı bir boka benzemeyen, kuru ekmeğin bile elli kez cebinden çıkaracağı gevrek adlı yiyeceği yemek zorunda bırakılan izmir halkının bu haline acınası mahiyette derin bir üzüntü duyduğumu belirtmek isterim efendim.
    Yani izmir fanatiği karacahillerin gevrek gevrek diye fossuruktan uydurduğu bu meymenetsiz yiyeceği ve abartıyı tadı bir boka benzememesiyle birlikte dümenci işgüzarların vatandaşı yanıltmamaları adına, bugün objektif olarak sizlere yorumlamış bulunmaktayım. bu mühim meseleyi de siz saygıdeğer vatandaşların istişarelerine bırakarak çekiliyorum müsaadenizle.
    4 -5 ... yoksul genc
  2. 2.
    kimsenin ağzına zorla tıkılmadığına göre, beğenmeyenin yemeyip "kurtulabileceği" bir iddia.
    1 -1 ... usualsuspects
  3. 3.
    sayın yazar, izmir gevreği aynı izmir midyesi gibi nahoş bir muhteviyat içerisindedir.
    iş bu ki simit siker atar, anasını bile siker.
    1 -2 ... lipsos
  4. 4.
    Doğru yerden alınmadıysa katılabileceğim önerme. izmir gevreğini herkes güzel yapamaz. istanbul simidi satan yerlerde çok olduğundan özellikle izmir gevreği diye söylenmelidir. Acarlar fırından alınabilir mesela.
    1 ... elektriklitestere
  5. 5.
    at ağızlılar genelde pek tat alamaz doğrudur.
    1 -2 ... nobody s
  6. 6.
    Katıldığım önerme.
    istersen en sıcak en çıtır gevreği al yine tatsız tutsuz saman gibi gelir tadı.
    Ayrıca gevrek eşittir simit değildir. Simit her zaman daha güzeldir.
    5 ... kara erik habbesi
  7. 7.
    liman kentlerinde hamur isi lezzetleri genellikle meshur ve lezzetli olmaz, ayrica katildigim bir durumdur. o boyoz denen sacmalik da ayri birsey tabi.
    2 ... arxaggelou
  8. 8.
    buz gibi bir gerçekliktir.
    2 -1 ... yoksul genc
  9. 9.
    Karanlık basınca Kızılay'da 3 tanesi 1 lira olan Ankara simidi bunu beyendi asdads.
    -1 ... mey sayisi
  10. 10.
    Ya o tek başına yenmez yanında tulum peyniri gerek şey gibi düşün rakı balık.
    ... 50iki