bugün

izmir'in
dağlarında çiçekler açar.altın güneş orda sırmalar saçar.
bozulmuş düşmanlar hep yel gibi kaçar.
yaşa mustafa kemal paşa,yaşa;
adın yazılacak mücevher taşa.

izmir dağlarına bomba koydular
türk;ün sancağını öne koydular.
şanlı zaferlerle düşmanı boğdular.
kader böyle imiş ey garip ana
kanım feda olsun güzel vatana.

izmir;in dağlarında oturdum kaldım
şehit olanları deftere yazdım.
öksüz yavruları bağrıma bastım.
kader böyle imiş ey garip ana
kanım feda olsun güzel vatana

türk oğluyum ben ölmek isterim.
toprak diken olsa yatağım yerim.
allahından utansın dönenler geri
yaşa mustafa kemal paşa,yaşa
adın yazılacak mücevher taşa
(bkz: bu ne aq) *
günlerden beridir dilime dolanmış marş. bir hikmeti varmış demek ki.

(bkz: yaşa mustafa kemal paşa yaşa)
(bkz: izmir marşı)
yıllar yıllar önce, 1.'sinin düzenlendiği unutulmaz zirve' nin 2.'sidir. 1.'sindeki atmosfer unutulmazdı. eski yazarları da bekliyoruz.

zirvebox : http://www.ulusozluk.com/...e&ne=5n1k&zid=871

DÜZENLEME NOTU : zirve 2 eylül 2011 tarihine ertelenmiştir. açıklama zirve box'ta. 2. eylül' de görüşmek üzere.
sözlükte katılacağım ilk zirve. izmirden yoğun bir katılım bekliyorum açıkçası, gerekirse organizasyonda da görev alabilirim efenim.
(bkz: izmir in dağlarında çiçekler açar yalanı/#10353216)
''yaşa mustafa kemal paşa yaşa'' diye devam eden askeri marş.
adın yazılacak mücevher taşa.
uludağ sözlükte katılacağım ilk zirvedir. aksilik yaşanmaz ve o tarihte hala izmirde olursam, kesinlikle gideceğim efenim.
izmir'in dağlarında çiçekler açar x2
yavşaktır bütün karşıyakalılar x2

babaları okeyde hep taş çalar
kahveci götüne ıstakayı sokar

karıları çarşıda piyasa yapar
güzelyalı çocukları amına koyar x2

diye bir göztepe tribünlerine uyarlanmış versiyonu vardı, sadece karşıyaka maçlarında söylenirdi.
işlerimin yoğunluğu sebebi ile 02-09-2011 tarihine ertelenen zirvedir. Gelecek herkesten erteleme için özür dilerim... katılımcı yazarların 2'sine göre plan yapması ve o güne kendilerini hazırlamaları rica olunur.
sevgili unsal ın da isteğiyle toplaşacağımız zirve olacaktır. hoş muhabbet sohbet olur inşallah. Karşıyaka semalarından dahil olacağım zirve olacaktır. *
ilkini kaçırdığım ancak ikincisine mutlaka katılacağım zirvedir efendim. keyifli ve sohbet dolu bir zirve temmenni ederim. evet evet bunu yapabilirim.**
ertesi günü göztepe-karşıyaka maçı olacak olan etkinlik.. tam tarih denk gelmiş yani diyorum ve tekrar katılacağımı belirtiyorum.
zirve olduğunu bilseydik ayarlamak için uğraşmazdık dediğim zirve.
12 eylül ihtilalinden sonra ilkokullarda askeri marşların, türkü niyetine okutulduğu dönemlerden aklımızda kalan şarkı, türkü ya da marş her neyse. darbelerin bir daha yaşanmaması umuduyla.
yarın yapılacak olan zirvedir efendim. zirve sahibinde numarasını gönderen arkadaşların numaraları mevcut olup yarın sabahtan herkesle irtibata geçeceğini söyledi. saat 7.30 alsancak sevinç pastanesi önünde toplanılması gündemde. unsal arkadaşımız teferruatları sizlerle paylaşacaktır.
"türk oğluyum ben ölmek isterim"

böyle zirve ismimi olur lan?
istersen sonuna 131248913 koy kurtarmaz. muhakkak sözü yazmak gerekir. dürtü gibi bişi bu.
espiri anlayışı olmayan, ergen beyinlerin vurgulanan başlığın anlamının dışında algılaması ile ne lan bu dediği bir etkinliktir.
denetlemer nedeni ile katılamayacağım ancak tüm katılımcıların birbiri ile iletişime geçmelerini sağladığım, umarım yokluğumda sorunsuzca gerçekleşecek zirve olur. herkese iyi eğlenceler dilediğim zirvedir.
gerçekleşen fakat haber verdiğimiz kimsenin, birbirine dönmemesinden dolayı organize olunamayan başarısız bir zirve oldu. 8 ekim' de görüşmek üzere o zaman dediğim ex zirve.
haberimiz olsaydı keşke de kısırımızla gelseydik diyoruz..
atlar şaha kalkmış,
altın sırma kanatlı kanlı.
bir çiçek kopardım,
mevlam kayıra.

ne zaman dinlesem
atlılar atlılar
kızıl atlılar,
gelir aklıma
aklıma
mevlam kayıra.
16 sanatçının da düet yaptığı harika marşımız.
(bkz: izmir marşı)
güncel Önemli Başlıklar