1. 1.
    (bkz: Schön für dich)
    1 ... klaus kinski
  2. 2.
    (bkz: yarasın).
    1 ... be happy yine yine yeniden
  3. 3.
    göbek rakısı , rakının damıtıldığı fıçının orta bölümünden çekilen rakıdır. nereden biliyorum anlatacağım.

tekel rakı fabrikalarında damitılma işlemi sonrası damıtma haznesinin orta bölümünden alınan rakı numunesidir.
    kalitesi ve damıtılmanın tamamlandığına dair rapor tadım sonrası ,onaylanır. gerekli kalitede ise.

bu rakı özel olarak ambalajlanır ve özel şişede satılır mı idi .

iyi bir rakı müptelası olarak ben görmedim, keşke yapsalarmış.
    ben mekan işletirken tekirdağ'dan rakı getirdiğimi bilirim ,hemde koli ile alı koli başı birazda fazla öderdim. ama göbek rakısını bir kere duydum .

içtim mi evet bir kere gençken ,pasabahçe'de kristal-iş sarı sendikasına karşı kurulan devrimci bir sendika için çalışırken çubuklu çıkışında paşabahçe girişinde denize rakı fabrikasından bir arkadaş getirmişti bir ufak . anlatmıştı da kendi çekmiş zulalamış bana getirmişti .(avanta yani)

numune rakı imiş,yağ gibi gittiği aklımda ,az bir meze ve leblebi ile götürmüştük.

aynı kaliteyi bir iki yakaladım birde koli ile aldığım rakıda . harbi tekirdağ idi.

mey'in tekirdağı'nın 2004 falan ilk çıktığı zaman ki tekirdağ'ı gerçek tekel tekirdağ ile yakın uzak alakası yoktur.
    ben ispirto şişesi ambalajlı tekel rakısınında tadını unutmam ,bir ufağı süründürürdü,kelle içerken azap sıçardınız ,o derece kötü rakı idi.
    bana göre gbek rakı olayı efsanedir ,damıtma haznesinden nasıl çekecekler ,en fazla iki şişe sonrası harmanlanır hazne.
    bilgim az tabi ama anlatılanbir hazneden bir büyük anca.

artık rakı'nın elli çeşidi çıktı ,bir içtiğiniz diğerini tutmuyor ,bence en iyi tutturan efe gerisi boş, mey işi kimyasala dönüştürmüş rakısı bok gibi,arada güzel çıksa da boş.

izmir rakıyı çoık sattım balıkla güzel giderdi , ama 7 senedir içmiyorum.

eğer güzel rakı yapmışlarsa bravo.

not; teknik gelişti ,özel bir damıtma haznesi yapmışlarsa bilemem. ama rakının özü tam ekvator çizgisinde birikir onu biliyorum.
    5 -1 ... baris hemen simdi