1. 1.
  ekonomik sebeblerden dolayı bir tane bile izmir takımının süper ligde olmaması durumudur. göztepe ve karşıyaka gibi iyi bir seyirci kitlesi olan takımları olsa da izmir de ekonomik destek vericek kişilerin ya istanbul klüplerine ya da doğdukları illerin takımlarına destek verdiği için adam gibi bir yönetim ve bir bütçe senelerdir oluşturalamaz. izmir seyircisi süper lige hasrettir.*
  1 ... kapaparantez
 2. 2.
  bu kadar taraftar potansiyeli varken anlayamadığım durum. oyuncu açısından da kötü bir şey. türk futbolunu çok olumsuz etkileyen bir durum. sanırım yöneticilerden kaynaklanıyor. bir bilgim yok ama tek neden bu gibi gözükmekte.
  ... gorunmez
 3. 3.
  izmir takımlarının 1.nci lige çıkmasını taraftarı oldukları üç istanbul takımını izleyebilmek için isteyen taraftarların da en azından dolaylı olarak parmakları bulunduğu durumdur.
  ... real betis
 4. 4.
  şu artık gına getirmiş göztepe-karşıyaka rekabetinin(!) de nedenleri arasında olduğu durumdur.
  1 -1 ... real betis
 5. 5.
  altay hariç diğerleri için geçerli olan durumdur. altay duraklama dönemi yaşamaktadır, yükselişi yakındır.
  -1 ... arude50
 6. 6.
  altay'ın birinci ligde 4 büyüklerden sonra toplamda en çok puanı toplayan çıktığından beridir düşmeme ünvanını bir kaç sene öncesine kadar sürdüren lakabı büyük olan bir kulüp olduğunu hatırlatır başlığa ve entrylerine saygımı sunarım.
  1 ... chazsmyr dhuunyl
 7. 7.
  göztepe'nin uefa'daki ve türkiye kupasındaki başarılarını hatırlatır ve tekrar saygılarımı sunarım.
  1 ... chazsmyr dhuunyl
 8. 8.
  anadolu'da kulüplerin sadece futbol kulübü olarak var olduğunu; karşıyaka'nın ise bir spor kulübü olduğunu, 9 ayrı dalda araların da dünya şampiyonluğuda olmak üzere bir çok başarısının olduğunu hatırlatır tekrar tekrar saygılarımı sunar bizansın köpeği olacağınıza mahallenizin delikanlısı olmanız dileklerimi iletirim.

  edit: bizansın köpeği sözü 3 büyüklere adam gibi destek verenlere söylenmemiştir söz meclisten dışarıdır.
  1 ... chazsmyr dhuunyl
 9. 9.
  bu başarısızlık diye ortaya atılan şeyin nedeni hiçbir zaman izmir'in iki ezeli rakibi arasındaki çekişme olmamıştır bilakis bu çekişme izmir'de futbolu ayakta tutan tek şeydir. ayrıca bu iddiayı atan arkadaşa/arkadaşlara -tekil çoğul hiç farketmez- derhal gidip sponsorsuz ayakta durabilmenin ne demek olduğunu öğrenmesi/öğrenmeleri tavsiye edilir.
  ... chazsmyr dhuunyl
 10. 10.
  kadın, alkol ve gece hayatına bağlanabilir.
  2 -2 ... biyolojik baba