bugün

izmirin en piyasa okuludur.Ögrenciler son model marka kıyafetleriyle ve arabalarıyla hava basarlar..

bi de şöle bi diyolog söz konusu :

nerde okuyorsun?
-izmir ekonomi üniversitesi
ekonomi güzel bölüm..
-hayır grafik tasarım yaaa
ekonomi dedinde ondan sey ettim..
-yaa üff yaaaa...
gibiiiii....:)
balçova mevkiinde bulunan hocaları bilkent'ten ve ankara üni'den transfer edilmiş,türkiye'de en çok tercih edilen 10 üni arasına girmiş (yök'ün açıklamasına göre) üniversite. Socrates Erasmus programı da uygulanmaktadır.
kızlarınında guzel oldugunu duydugum bir universitedir.
sitesinde görüldüğü kadarıyla burs olanakları çook güzel olan tercih listemde güzel yerleri fethetmiş,kızları da yine siteden görüldüğü kadarıyla heykeli andıran üniversitedir.
su an kullanılan bınası otel olarak yapılmıs ama sonra elde kalmıs bır bınadır yıllar sonra ekonomı unıversıtesı ıcın yenıden elden gecırılmıstır.super bı manzarası vardır.
bır cok arkadasım okur.yedıtepenın ızmır versıyonudur.
okuyanlara laptop verildiği ve okuyanların da bi ton para bayıldığı okul.
seneye burslu olarak halkla ilişkiler ve reklamcılık bölümünde bulunacağım pek bir hilton görünümlü,güzel okul.
izmirin ilk ozel universitesi.vakif universitesi olmasina ragmen 2006 yilinda 10 milyon dolar kar etmesi insanin kafasinda soru isaretleri olusmasina neden olmustur.ogrenciyi ne kadar soysam kardir mantigiyla yaklasan bu universitede final sonuclarinizi ogrenemeyip paranizla rezil olursunuz.ha ben kokosum okumak benim neyime diyorsaniz buyrun, ekonomi sizi bekliyor...
gerçekten bir şeyler öğrenmeye ve alanınızda yetkin bir insan olmaya geldiyseniz sizi eli boş yollamayacak, öğrenci profilinden dolayı eleştirilen; ancak kesinlikle bunu hak etmeyen, öğretim görevlileriyle, konuklarıyla (bkz: süleyman demirel) bizi yakın siyasi tarih hakkında bir şeyler görmeye iten, eksik bir şeyler olsa bile çoğu tamam üniversitenin yanına bile yaklaşamayacağı kurumdur.
hazırlık öğrencilerine laptop verilmemektedir; ancak okulda wireless connection olması bir artıdır. altı yılda teknolojik yatırımlara altı milyon dolar yatırmıştır bu üniversite. hazırlık sınıflarında intermediate en üst leveldir; ancak bu levelde olsanız bile * eşek gibi çalışmak zorundasınızdır; çünkü işini ciddiye alan bir SFL'e sahiptir.
kulüplere bütçe ayırmaması yönetim ve öğrencilerin arasını açmıştır; ama unutulmamalıdır ki burası bir vakıf üniversitesidir, her an her şey olabilir.

(bkz: ingilizce eğitim veren üniversiteler)
eskiden yurdu kampüste bulunan, sonradan çeşmealtı' na taşınan, balçova' daki vakıf üniversitesi. kızları gerçekten güzeldir, öğrencileri bizzat zengindir. haluk günuğur' dan ders alma şansı vardı zamanında, ayrıldı sonradan.
artık yurdu balçova'daki kampüsümsüdedir. hatta içinde bir tane de uludağ sözlük yazarı vardır yurdun. Yavaş yavaş iyi bir üniversite olma yolundadır; ama hala kolej havası var.
dışardan bakan ve başkasından duyan için yanlış anlamaya sebebiyet veren, izmirdeki vakıf üniversitesi. yerleşkesi güzel ve özenli, zenginlerin de okuduğu ancak hiç zorlanmadan kendileriyle muhabbetin kurulabileceği, her ne kadar kontenjan sınırı her geçen gün yükselse de büyük çoğunluğun birbirini tanıdığı okuldur. kantininde serpil amca vardı, ilgiliydi ve bazı geceler kantindeki öğrencilere çay ikram ederdi, vefat etti. güvenlikteki volkan abi yurttakiler olsun, izmirliler olsun, herkesle iyi anlaşırdı. ayrıldı o da. ayrıca izmir' in en güzel kızlarını barındıran üniversitedir.
elma şekerim adlı eserin yaratıcı sahipleri burada okumaktadır.
yurtlarında deli gibi eğlenilen, en çok iki kişilik odalarıyla rahat ettiren, yabancı hocaları içten, türk hocaları daha bir içten, verdiği eğitimle yüzümü güldüren, aksaklıkları çözmeye çalışsan, biraz daha sosyal olsa tadından yenmeyecek olan, burslu öğrenciler olarak kimse tarafından saldırıya uğramadığımız, yemekleri pahalı,çift anadal imkanı tanıyan,yurtdışına yollayan üniversitem.
oscar wilde'ı tanımamanın milliyetçilik olduğunu sanan kendini aydından sayan öğrencilere sahip eğitim yuvam. yazık,çok yazık. ayrıca hazırlıkta laptop vermiyorlar ki bu ayrı bir ayıp. yurtlarda da burslu öğrenciler olarak hücre diye tabir ettiğimiz odalarda kalırken * parasını bastıranların bizimkilerin dört katı odalarda kaldığı, eğitimi iyi, öğrenciye verdiği değer öğrenci kalitesi nedeniyle düşük, kulüplere neredeyse kerhaneye vizite parası denebilecek bir para harcamış, asosyal ve diktatör yöneticilere sahip, sınav sırasını beklerken (bir buçuk saat)tuvalete gitmeye izin vermeyen, öss gibi bir sınavda bile izin verilen şeyi yasaklayan, sigaraya karşı savaşını olumlu bulduğum, öğrenciler tarafından işletilen bir kafesi olan **, amfitiyatrosu gerçekten çok güzel ve insanda tiyatrocu olma isteği uyandıran üniversitem.
benle taşak geçtiğini düşündüğüm okulum. verdiği hazırlık eğitimi en üst level'de olmama rağmen rezalet düzeyde olan, sınıf karıştırma dönemi olan bu dönemde adil bir dağıtım yapmayan, sosyal faliyeti sıfır olan, eşek bağlasan mezun olur bir okul. *

iş ingilizcesi öğreteceğiz diye ikna ederek aldıkları hazırlık sınıfında bir bok öğretmiyorlar. çok iyi öğretmenleri var, onları da müfredata bağlı bırakıyorlar. bir kolejin üst basamağından öteye gideceğini sanmıyorum. Profesör Dr. Uygur Kocabaşoğlu hariç dişe dokunan bir şeyi olduğunu sanmıyorum.
funda yeşilyurt adlı sempatik ingilizce öğretmeninin ayrılmasından sonra, hazırlık derslerinin eskisi gibi zevkli geçmediğini düşündüğüm okul. yurt balkonlarından alsancak' tan karşıyaka' ya kadar olan sahil şeridi çok güzel görünürdü.
(bkz: ticarethane)
(bkz: neşemin katili)
dershane mantığıyla hareket edilerek kurulmuş, eğitim amacından çok kar amacı güden üniversitecik...
bunun bir benzeri ankara'da türkiye odalar ve borsalar birliği ekonomi ve teknoloji üniversitesi * adı altında kurulmuştur.
(bkz: al birini vur ötekine)
yemekhanesinde yemekleri çok pahalı olan, kantini kazığın allahını atan üniversite. öğrenci psikolojisi ve sınav haftası diye bir şey bilmez haftasonuna sınav koyar, adamı deli eder. kapalı spor salonu falan olmamakla birlikte kampüsü de yoktur. çağdaş bir üniversite olduğu iddia edilse de öğrencilerin özgürlüklerini kısıtlamak adına her şey yapılmakta sanıldığı gibi hazırlıkta laptop falan da verilmemektedir. bu okulda okumaktan memnun olan öğrenci sayısı bir elin parmaklarını geçmez. hele bir de burslu olarak bu okulu onlarca okula tercih ettiyseniz ömrünüzü çürütür.

(bkz: sakın gelmeyin)
öğretmenleri dönem sonunda değerlendirdiğiniz üniversitem. Bir boka benzeyeceği günleri görmeye benim ömrüm yetmeyecek büyük ihtimalle.

izm'lerin her harfinden korkan eğitim kadrosunu saygıyla anıyorum.
geçen gün duvarlarından birinde yurtsever cephe'ye ait bir sticker * görüp sevindiğim üniversitem. bir sonraki ders arasında çoktan yırtılmıştı; ama bu da böyle bir anımdır. *
şenliklerinde Aylin Aslım,Grup Laçin ve Hande Yener sahne alacak olan üniversite.
uluslararası ilişkiler ve avrupa birliği bölümünde ilk 3' e giren öğrencilerini * brüksel' e staja gönderen üniversite.
iyi bir fikirle yola çıkılmış olunmasına karşın kötü bir grafik izleyen konsept okul.