1. 1.
    izmirin en piyasa okuludur.Ögrenciler son model marka kıyafetleriyle ve arabalarıyla hava basarlar..

bi de şöle bi diyolog söz konusu :

nerde okuyorsun?
    -izmir ekonomi üniversitesi
    ekonomi güzel bölüm..
    -hayır grafik tasarım yaaa
    ekonomi dedinde ondan sey ettim..
    -yaa üff yaaaa...
    gibiiiii....:)
    11 -5 ... insence
  2. 2.
    balçova mevkiinde bulunan hocaları bilkent'ten ve ankara üni'den transfer edilmiş,türkiye'de en çok tercih edilen 10 üni arasına girmiş (yök'ün açıklamasına göre) üniversite. Socrates Erasmus programı da uygulanmaktadır.
    1 ... ucuncayir666
  3. 3.
    kızlarınında guzel oldugunu duydugum bir universitedir.
    2 ... derek
  4. 4.
    sitesinde görüldüğü kadarıyla burs olanakları çook güzel olan tercih listemde güzel yerleri fethetmiş,kızları da yine siteden görüldüğü kadarıyla heykeli andıran üniversitedir.
    4 ... ucuncayir666
  5. 5.
    su an kullanılan bınası otel olarak yapılmıs ama sonra elde kalmıs bır bınadır yıllar sonra ekonomı unıversıtesı ıcın yenıden elden gecırılmıstır.super bı manzarası vardır.
    bır cok arkadasım okur.yedıtepenın ızmır versıyonudur.
    1 ... broadcastonwax
  6. 6.
    okuyanlara laptop verildiği ve okuyanların da bi ton para bayıldığı okul.
    1 ... pink_floyd
  7. 7.
    seneye burslu olarak halkla ilişkiler ve reklamcılık bölümünde bulunacağım pek bir hilton görünümlü,güzel okul.
    2 ... ucuncayir666
  8. 8.
    izmirin ilk ozel universitesi.vakif universitesi olmasina ragmen 2006 yilinda 10 milyon dolar kar etmesi insanin kafasinda soru isaretleri olusmasina neden olmustur.ogrenciyi ne kadar soysam kardir mantigiyla yaklasan bu universitede final sonuclarinizi ogrenemeyip paranizla rezil olursunuz.ha ben kokosum okumak benim neyime diyorsaniz buyrun, ekonomi sizi bekliyor...
    3 -1 ... sakanin altindaki gercek payi
  9. 9.
    gerçekten bir şeyler öğrenmeye ve alanınızda yetkin bir insan olmaya geldiyseniz sizi eli boş yollamayacak, öğrenci profilinden dolayı eleştirilen; ancak kesinlikle bunu hak etmeyen, öğretim görevlileriyle, konuklarıyla (bkz: süleyman demirel) bizi yakın siyasi tarih hakkında bir şeyler görmeye iten, eksik bir şeyler olsa bile çoğu tamam üniversitenin yanına bile yaklaşamayacağı kurumdur.
    hazırlık öğrencilerine laptop verilmemektedir; ancak okulda wireless connection olması bir artıdır. altı yılda teknolojik yatırımlara altı milyon dolar yatırmıştır bu üniversite. hazırlık sınıflarında intermediate en üst leveldir; ancak bu levelde olsanız bile * eşek gibi çalışmak zorundasınızdır; çünkü işini ciddiye alan bir SFL'e sahiptir.
    kulüplere bütçe ayırmaması yönetim ve öğrencilerin arasını açmıştır; ama unutulmamalıdır ki burası bir vakıf üniversitesidir, her an her şey olabilir.

(bkz: ingilizce eğitim veren üniversiteler)
    3 ... ucuncayir666
  10. 10.
    eskiden yurdu kampüste bulunan, sonradan çeşmealtı' na taşınan, balçova' daki vakıf üniversitesi. kızları gerçekten güzeldir, öğrencileri bizzat zengindir. haluk günuğur' dan ders alma şansı vardı zamanında, ayrıldı sonradan.
    1 ... legend of the stranger