1. 1.
    O kadar kötü bir fikir ki alt yapısı olmayan bir semte bunu yapmak deli işi. Bornova point'in orada duruyor misal koca bir bina. Bomboş. Fetöcü bir iş adamına ait. Adam ülkeden topuklayinca öylece kalmış. Öyle çirkin ve öyle boş. Sadece görüntü kirliliği.
    Izmir' e önce kentleşme lazım devasa gökdelenler değil. Evler yıkık dökük ama aralardan gökdelenler çıkıyor.
    6 -1 ... uzak diyarlarda evli barkli
  2. 2.
    işte buna çüş denir.
    6 ... thebiggraywolf
  3. 3.
    izmir belediye başkanı soyer istese yaptırmaz o projeyi.. her türlü engeli çıkarır, gine yaptırmaz.. ama anlaşılan "ikna edilmiş".. nasıl ikna edildi bilemem artık..

soyer kendini şöyle savunmuş:

<----alınti----->
    Projeye olumsuz bakmadığını anlatan Soyer, “Neye karşı çıkılacak, niye karşı çıkılacak bilmiyorum. izmir'le ilgili bir algı var. ‘izmir'de yatırım yapılmaz, mutlaka istemezükçü birileri çıkar, işte buna engel olur, yaptırmazlar, burnundan gelir' algısı var. Doğrudur, yanlıştır, tartışmıyorum ama böyle bir algı olduğunu da kimse inkar edemez. Dolayısıyla bu algıyı da yıkmak gerekiyor. O nedenle Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yatırımcıyı küstürmemek lazım”
    <------alıntı----->

ulan buna kargalar güler.. yani sadece "algı değişsin" diye şehrin ortasına koskoca ve ultra-çirkin bir gökdelen çakılmasına izin veriyor.. ağız dolusu hassssss**tir diyorum..

çocuk mu kandırıyorsun sen sayın soyer?

e peki, şimdi bende de
    --- chp'nin fahişe olduğu,
    --- muhalefetteyken medeni bir hayatı savunacağını söyleyerek modern insanlardan oy aldığı,
    --- ama iktidara gelir gelmez ülkeyi yağmalayan inşaatçı mafyalarıyla işbirliğine gittiği
    algısı oluşur mu? oluşur.. oluşmalı zaten..

son bir nokta: şehirleri yağmalayan vahşi inşaatçı mafyayı "yatırımcı" diye sınıflamak da iyiymiş...
    chp bana fabrika kuran yatırımcıyla gelsin.. inşaatçı hırsızları bana "yatırımcı" adı altında kakalamasın...
    9 -1 ... arbutus unedo
  4. 4.
    ohohoh.. o gökdelenin ilk izinlerini de CHP'li Sema Pekdaş vermiş zaten...

e kardeşim, akp'den ne farkınız kaldı sizin?
    9 ... arbutus unedo
  5. 5.
    Kalkınmanın göstergesidir, tamamen yerli ve millidir.meklekete hayırlı uğurlu olsun.

Her daim Varol zorlu, iyiki varsın.
    1 -1 ... iyneci bey
  6. 6.
    Yani izmir kadar boktan idare edilen baska bir yer var mi cok merak ediyorum.

Kordon bok gibi, caddeleri baglarbasi gibi, sehrin biraz disinda gecekondu bile olmayan, bildigin barakalarda yasiyor insanlar. Yani bu kadar guzel bir sehre nasil bu kadar ihanet edilir anlamiyorum. Izmire gokdelen dikmek yerine, once su sik gibi goruntusune mudahele edin de bi boka benzesin.
    2 ... peder
  7. 7.
    Biraz bilge verelim bölge hakkında, Arsayı Aziz kocaoğlu Folkart yapımı için proje onayı verdi diye biliyordum, değilmiş Sema Pekdaş'mış izin veren. Orası Basmane bölgesi değil izmir'in göbeği de değil.

Yıllardır izmir'in ticaret alışverişin döndüğü bir yer. Elektronik, teknolojil. toplamda 30-40 tane işhanı vardır bunların çoğunda eloktronik, telefon, bilgisayar yedek servisleri falan bulunur. yine o bölgeden 200-300 metre ileride tekstilcier çarşısı vardır. Gelinlik üretiminden günlük kıyafet üretmeye kadar bir çok markanın imalat ve satış yeri var. (bkz: Mimar Kemalettin caddesi) bütün bankaların şubesinin bulunduğu büyük paraların döndüğü bir bölgedir. gerek orada ki firma sahipleri, gerek yerli ve yabancı turistler özellikle Ziraat, garanti, halkbank ve vakıfbankı kullanıyorlar.

Kapalı katlı otopark vardır bu bölgede.

ayrıca işhanı olanlar ve içerisinde ofis olarak kullanımı bulunan bir çok yüksek katlı bina vardır. Tobb'un binası yine 500-600 metre ilerinizde dir. izmir ticaret borsası bu cadde üzerindedir https://kisal.io/7daKtrnO

Daha yazmakla bitmez ama bu kadar yeter. bu arada gökdelenin yapıldığı yerin 20 metre çarprazında izmir Entarnasyonel fuar alanı bulunmakta. Fuar taşınmış galiba bu sene ama tam bilmiyorum. Hemen yanında 2013 gibi açılışı yapılan Vatan bilgisayar'ın büyük bir şubesi bulunmakta ve aynı şekilde yine aynı zamanlarda açılan Zuhal Müziğin büyük bir şebesi ve Yanında Vakıfbank merkez şubesi var.

edit: imla.
    1 ... naraloda
  8. 8.
    bir şehrin dokusunu bozan en boktan yapılardan biridir gökdelenler. bu bir...

yüksek bina ile övünmek gelişmemiş bir zihniyetin dışa vurumudur. gidin bakın abd uydusu körfez ülkeleri, petrol üstünde yaşayan araplar bol bol gökdelen dikerler. bu iki...

türkiye'nin artık parti fanatizimini bırakması lazım. size hizmet etmeyen belediyeye cezayı kesip başka partiye oy verin. böyle yapmazsanız size değil kendilerine hizmet ederler; ki ediyorlar da. tek yatırım anlayışımız gökdelen mi lan? biri de demiyor ki aga bir katma değer üreteyim. bu da üç.
    2 ... gunhawk
  9. 9.
    Desteklediğim ve daha da artmasını istediğim gökdelen projesi.
    1 -1 ... enkidu1986
  10. 10.
    akp iyi değerlendir bu fırsat kaçmaz propaganda malzemesi çıktı size.
    1 ... tahir33