bugün

O kadar kötü bir fikir ki alt yapısı olmayan bir semte bunu yapmak deli işi. Bornova point'in orada duruyor misal koca bir bina. Bomboş. Fetöcü bir iş adamına ait. Adam ülkeden topuklayinca öylece kalmış. Öyle çirkin ve öyle boş. Sadece görüntü kirliliği.
Izmir' e önce kentleşme lazım devasa gökdelenler değil. Evler yıkık dökük ama aralardan gökdelenler çıkıyor.
işte buna çüş denir.
Kalkınmanın göstergesidir, tamamen yerli ve millidir.meklekete hayırlı uğurlu olsun.

Her daim Varol zorlu, iyiki varsın.
Yani izmir kadar boktan idare edilen baska bir yer var mi cok merak ediyorum.

Kordon bok gibi, caddeleri baglarbasi gibi, sehrin biraz disinda gecekondu bile olmayan, bildigin barakalarda yasiyor insanlar. Yani bu kadar guzel bir sehre nasil bu kadar ihanet edilir anlamiyorum. Izmire gokdelen dikmek yerine, once su sik gibi goruntusune mudahele edin de bi boka benzesin.
Biraz bilge verelim bölge hakkında, Arsayı Aziz kocaoğlu Folkart yapımı için proje onayı verdi diye biliyordum, değilmiş Sema Pekdaş'mış izin veren. Orası Basmane bölgesi değil izmir'in göbeği de değil.

Yıllardır izmir'in ticaret alışverişin döndüğü bir yer. Elektronik, teknolojil. toplamda 30-40 tane işhanı vardır bunların çoğunda eloktronik, telefon, bilgisayar yedek servisleri falan bulunur. yine o bölgeden 200-300 metre ileride tekstilcier çarşısı vardır. Gelinlik üretiminden günlük kıyafet üretmeye kadar bir çok markanın imalat ve satış yeri var. (bkz: Mimar Kemalettin caddesi) bütün bankaların şubesinin bulunduğu büyük paraların döndüğü bir bölgedir. gerek orada ki firma sahipleri, gerek yerli ve yabancı turistler özellikle Ziraat, garanti, halkbank ve vakıfbankı kullanıyorlar.

Kapalı katlı otopark vardır bu bölgede.

ayrıca işhanı olanlar ve içerisinde ofis olarak kullanımı bulunan bir çok yüksek katlı bina vardır. Tobb'un binası yine 500-600 metre ilerinizde dir. izmir ticaret borsası bu cadde üzerindedir https://kisal.io/7daKtrnO

Daha yazmakla bitmez ama bu kadar yeter. bu arada gökdelenin yapıldığı yerin 20 metre çarprazında izmir Entarnasyonel fuar alanı bulunmakta. Fuar taşınmış galiba bu sene ama tam bilmiyorum. Hemen yanında 2013 gibi açılışı yapılan Vatan bilgisayar'ın büyük bir şubesi bulunmakta ve aynı şekilde yine aynı zamanlarda açılan Zuhal Müziğin büyük bir şebesi ve Yanında Vakıfbank merkez şubesi var.

edit: imla.
Desteklediğim ve daha da artmasını istediğim gökdelen projesi.
yok artık dedirten haber.
ceberrut gibi ne işi var.
izmir'in de tek eksisi buydu zaten. Bir gökdeleni yoktu. Önce her yağmurda su basan otogarın alt yapısını yapsalar da turistleri su basan bir otogar ile karsilamasalar. hep bu cehape zihniyeti.
palavra ve abartı duran yanlı haber.
lan zaten oralar deli gibi kalabalık, iyice trafiği arttıracaksınız. Ama ortada bir şuç varsa oda bir önceki izin veren belediyedir.
afedersiniz şehrin ortasında öyle dimdik, yarrak gibi duracak olan gökdelen. sinirlendim. halka icraat yapın icraat. bize faydası olan işlerle gelin, oy verdik o kadar. akpleşmeyin.
Belediye akpli olsaydı yandaşa peşkeş çekti diyecektim ama çok şükür çomar olmadığım için sorgulamıyorum vardır bir bildiği diyorum.
peşin edit : akpli değilim, ömrümde oy vermedim. Bunu baştan söyleyelim de nöron fakirleri ne demek istediğimizi anlasın. Doğma büyüme izmirliyim ayrıca.

şehrin göbeğindeki bu arazi 1960 lı yıllarda şehirlerarası otobüs garajıymış. Sonra bu otogar önce mersinli'ye, sonra da günümüzde 3 katlı garajın olduğu yere geçti.

Ben çok küçüktüm ve bu arazinin eshot'un otobüsleriyle dolu olduğunu hatırlıyorum. Yâni belediye otobüsleri duruyordu hayâl meyâl hatırlıyorum. Sonradan boşa çıktı ve nerden baksanız 20 yıldır bomboş, kazılı vaziyette duruyor.

Tüm izmirliler bilir ki bu arazi üzerinde yıllarca büyük bir rant kavgası var, her izmirli kendi arasında konuşmuştur bu konuyu. Defâlarca mahkemelik olduğu, defâlarca inşaatın durdurulduğu 20 yıldır konuşulur. imaj hep ''belediye izin vermiyor, sorun çıkarıyor'' şeklindeydi.

Demek ki chp konak eski bld.bşk.nı semâ hanım izin vermiş. Hayret yâni, 20 yıldır çözülemeyen sorunu 1 dönem bld.bşk.lığı yapan semâ hanım hâlledivermiş. Bunu nasıl başarmış ve bu iş hangi kararlarla çözülmüş araştırılmalı, sorulmalı semâ hanıma. Bu görev mevcut konak bld.bşk.nı abdül batur'a düşmekte ve sonra da sosyalist geçinen, pkk dostu tunç soyer'e tabii ki. Ama ses var mı yok? Abdül batur tamamen susarken tunç soyer savunuyor olayı. inanılır gibi değil.

ve benim 5 milyonluk hemşehrilerim kafasına vura vura çalıştırılan yük eşekleri gibi bu olaya sesini çıkarmaz, takım tutar gibi chp'ye oy vermeye devam eder belediye seçimlerinde.

izmirli olmayanlar bilmez. Ben söyleyeyim, 25 yıldır izmir'i yöneten chp buraya 1 tâne çivi çakmadığı, 1 tâne tesis kazandırmadığı gibi beceriksizlikleri dışında bu rant yuvasını nasıl peşkeş çekti cevap versin. 20 yıllık rant kavgasında kim ne kazandı araştırılıp açıklansın.

ve sıçtığımın chp belediyesi... senin akp belediyelerinden ne farkın kaldı, bunu da söyleyin.

izmir'in amına koyanlara takım tutar gibi oy veren nöron fakirleri, akpliler nasıl yobazsa siz de öyle yobazsınız. tebrik ediyorum, hepiniz güzel izmir'in amına koydunuz. keşke elele tutuşup şu şehirden siktir olup gitseniz.
Böylesi büyük yapılar önceden alt yapısı hazırlanmış yerlere yapılmalıdır. O bölge buna hiç uygun değil. Belki hali hazırda yüksek yapıların bulunduğu bayraklı tarafına yapılabilirdi. Hilton bile orada çok kötü duruyor zaten. At şeyine konmuş kelebek gibi..

Böyle projeler yerine kadifekale bölgesi gece kondulardan temizlenmeli ve bol yeşillikli, halkın sosyal aktivitelerde bulunabileceği bir yere dönüştürülmeli. Buradaki nüfus tahliye edilince ayrıca trafikte rahatlayacaktır.
istediğimi yaparım, beğenmezsen beğenme umurumda değil. O kadar para kazanıyorum ve gözünüze sokmak istiyorum, anlayısının sahip olduğu zihniyete, bir katkı daha...
tunç soyer iptali için Abdul batur ile görüşmesini tweet olarak paylaştı ; https://twitter.com/tuncs.../1205872343710601217?s=20
güncel Önemli Başlıklar