1. 1.
  18 Ekim'de Ege Denizi Gökçeada açıklarında saat 11.07'de meydana gelen ve Çanakkale açıklarında hissedilen, yerin 5 buçuk kilometre derinliğinde 4,3 büyüklüğündeki depremin ardından Deprem Bilimci Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, “Bu deprem kuzey Ege'de 6,3 ile 7 arasında bir deprem yaratmak üzere hazırlandığını gösteriyor. Bundan Çanakkale, izmir, Balıkesir, Edirne kıyı kesimi depremden etkilenir” demişti.

  https://www.cnnturk.com/t...yuklugunde-deprem-uyarisi

  Ne mutlu bize, ülkece bu kadar değerli hocalarımız var. Keşke yerel yönetimlerde bu gibi afet durumları için hocalarımızla ortaklaşa çalışabilse ve oluşabilecek hasarlara ve can kayıplarına karşı önceden önlem alabilse.
  2 -1 ... donsuz yazar
 2. 2.
  Twitterda depremleri büyük oranda bir kaç gün önceden bildiren çok sayıda hesap mevcut. Artık depremler önceden kestirilebilir bir hale gelmiş durumda.

  Ha hala önceden bilinemez diye yırtınan tipler var evet efendim nokta atışı ve saat olarak önceden bilinemiyor ama adamlar bölgesel olarak haftalık tahminler yapabiliyor ve çok büyük oranda da tutuyor.
  2 ... mavraci