bugün

Boyoz, bomba, midye.
atatürk gelir.
Akp nin her seferinde babayı alması. .
Deniz, rakı, medeniyet, aşk.
Kordon, kumru, karşıyaka, kıbrıs şehitleri caddesi.
Deniz, huzur, özgürlük, anlayış, hoşgörü, rüzgar, aşk, yalnızlık, kordon, şahin tepesi, aidiyet...
Aklıma ilk laiklik ve gavatlık geliyor.
gevrek, çiğdem.
üzüm, rakı.
boyoz.
deniz havası ve deniz mahsulleri.
izmir köfte.
laplaik şehir.
ortalama olarak türkiye standartlarının üzeri güzellikte kızları.
insanında genel bir samimiyet ve kibarlık halinin oluşudur. sanki koca bir şehir aile gibi herkes birbirine karşı sanki kırk yıllık ahbap gibidir. belki de benim takıldığım muhitler öyledir sadece.
memleketim.
(bkz: peynir çeşidi)
Kürkçü dükkanı...
izmirli, izmirli denince de kendi orospuluklarını görmeyip izmirlilere sallayan ufak şehir dilberleri ve gavatları aklıma geliyor.

Bir zahmet siktirin gidin.
emine erdoğan ve johnny sins.
inek ahırı gibi memlektein insanlıkla dolu medeniyet beşiği.
otostopçular.
şehir iyi güzel hoş ama insanlarında anlamadığım davranışlar var. modern kabile gibi bir şey olmuşlar orda, kesinlikle izmirli olmayan biriyle evlenmem gibi trip yapanlar var, abi cidden kabile misiniz? niye dışardan birini kabul etmiyosunuz, neden bazın şeylerin yaygın isimlerini kullanmayıp kendi "dilinizde" isimler veriyosunuz? vs vs, anlayan varsa açıklasın bunun altında yatan sırrı.
alaçatı, çeşme, elitlik, modernlik, medeniyet, kültür, tunç soyer, eğitim, batı, güzel kızlar, çağdaş.
Kordon sahili, konak meydanı, saat kulesi.

izmir'e gitmeyip de kartpostallar ve reklamlarda tanıyanlar bile, mutlaka bu manzaraları görüyorlar.
kordon sahili ve güzel kızları vede rahatlık.
Geniş makat.
surekli bozuk yollar, yetersiz alt yapı, sıvasız gecekondu evler, çarpık kentleşme. koca bir köy.
Alsancak
Konak
Kordon
içki
Güzel kızlar
Laiklik
Demokrasi.
HDP'nin yüzde 12 oy aldığı bir şehir.
Kolorak.
Hür teşebbüs.
Rahat kızları ve Altay futbol takımı. Evet.