bugün

atina'ya camii'yi diksinler, izmir'de anıt hazır.
Önce Avrupada camisi olmayan tek başkente sahi olan Yunanistan da Atinaya bir cami yapılsın veya Yunanistana bir şehit Türk anıtı yapılsın ondan sonra bizde yaparız.
bütün egeyi yakıp yıkan,milli varlığımıza son vermeye çalışan yunan ın bir de heykelini mi dikecektik.izmir i anzaklar mı yaktı denilesi gereksiz tekliftir.
ayrıca (bkz: yeni başlayanlar için türklere bok atma)
türk ve yunan dostluğu adına birisi atina'da türk şehitliği diğeri izmir'de rum anıtı olmak üzere karşılıklı olursa güzel olacak girişimdir.

edit medit: herkese düşman olun amk herkese.
doğru olandır.
yunan insanı misafirimiz olsun gelsin ağırlarız lakin ota boka savaş açıp sonra da şehitleri için anıt istiyorlarsa aşağıya bak :
(bkz: nah)
normal olan durumdur. rum askeri şehit olamaz. çünkü hristiyanlıkta şehitlik kavramı farklıdır. müslümanlıktaki gibi değildir.
vatanı, milleti, namusu için ölene dini için ölene denir şehit. zaten düşmüş bir osmanlı devletinden bir but kapmak için gelmiş yunanlılara şahit denmez.
Türk- Yunan dostluğu adına diye birşey yoktur. Ağzına sıçtığımının memleketinde ben insan yerine konulmayacam *, Benim ülkemin anasını ağlatıcaklar, üstüne denizime sahip çıkmaya çalışacaklar ben yemeden içmeden bu itlere anıt yapıcam. Buna faşhistlik değil adamına göre muamele derler.
Hatta abartıp insana;
- Bi sktirip gidiniz efendim, bile derler.
yunanlılar o zamanlarda ziyaret için bile olsa ölüm korkusu sebebi ile izmir'e girememiştir.
Daha sonra böyle bir talep olup olmadığını bilmiyorum ama sanırım olsa yapılırdı Anzac lardan ayrı tutmazdı milletim.bizim diyecek halimiz yok ya gelin size anıt yapacağız diye.
denize dokulurkenki an guzel bir anit olabilir. evet bak guzel fikir. soyle salto atarken falan da olsun icine. ama havada nasil tutacaklar bilmiyorum. cern goreve.
güncel Önemli Başlıklar