bugün

2 gündür aralıklarla devam eden, bu sıcaklarda banyo yapamamıza sebebiyet verip ağzımıza zıçmış hadisedir. izmir Belediyesi ve iZSU'ya da buradan teşekkür ediyorum. Konak bölgesine hergün 23.00-09.00 arası su vererek uyuduğumuz saatlerde de bize zorunlu su tasarrufu yaptıracakları için... Gelgelelim saat 00.00a yaklaşıyo hala su yok a.q!!!!
son birkaç gündür, kavurucu sıcaklarla boğuşan izmir'lilere, arsenikli suyun bile çok görülmesidir. sağlık sorunu olup da serinleme mecburiyetinde olanlar var, her şeyden önce biz insanız ve pis dolaşmak istemiyoruz. su, bir lüks değildir.

evlerimizin önünde tulumba olmalıydı. köye yerleşelim ve "susadım, çeşmeye varmaz olaydım"ı söyleyelim en iyisi. seçimler yakın değil mi?
hadi suyu kestiniz anladım. bari arayıp rahat rahat sövmemize engel olmayın. 1 saattir arıyorum su arızayı açmıyor namussuzlar.

şu kavuran sıcaklarda azımıza sıçtılar vesselam. ben böyle eziyet görmedim.
anlamadığım kesinti. anlamsız çünkü izmirde herkesin evinin tepesinde su depoları var efendım. bizim evin tepesindede var. kesildiğini saatler sonra anlıyo rsular gelincede depo kendini dolduruyor.

gaziemirde deposu olmayan iki üç ev, saçmalıktır. hala ne amaçla kesildiği hakkında da bir açıklama yapılmamıştır.

fakat yerel seçimlere az kalmıştır efendiler. izmirliler öyle hemen unutan insanlar değildir aman dikkat
izmir halkını siyanürden korumak için gerçekleştiren çağın buluşu fasilite.

ankara'daki 2007 sürümünden işlevsel olduğu kesin. aferin belediye.
izmirde olmayan suyun tonunun 10 kuruşa indirilmesi traji komikliği vardır bir de konuyla ilgili olarak... aziz efendi kendi ayağına kurşun sıkıyorsun 2009 marta az kala, haberin yok sanırım!!
(bkz: izmirde sular kesik izmirli güzeller panikte)
bir haftadır boku çıkan olay. cumaya kadar böyle devam edicekmiş sanırım. sabah kalkıyoruz su yok akşam yatıyoruz su yok. kokarca misali kaldık koca izmirde.
bünyemin susuzluktan iflas etmesine sebep olan olay. sokağa çıkmaya korkuyorum lan kokuyorum diye, gavat herifler!
tahtalı barajının kurumasıyla başlayan kesintidir.
gun itibariyle baslamis, cuma aksam saatlerinde sonra erecek yeni bir suikasttir.
geçen yaz haftada 3-4 kez yaşanan durum.
geçen haftaya kadar hafta içleri 12-1 arasında yaşanmaktaydı. lakin şu anda gürül gürül akmakta. demekki, izmir dendiği zaman mahalleden ibaret yanılgısına düşmemek gerekiyormuş.
03.08.2009 tarihinde başlayıp, izsu'nun açıklamasına göre dört gün sürecek kesinti. kesintinin ikinci günü olmasına rağmen hala sular bi saatliğine olsada gelmedi ama benim keçiler gelmeye başladı. bir ikisaat daha bekledikten sonra izsu aranıp güzel çemkirik bir vatandaş profili nasıl olur onlara göstereceğim.
cehennem sıcaklarında su borularının değiştirilmesi sonucudur. izmir'de bu işler için temmuz, ağustos aylarında sıcaklığın 40 dereceye ulaşması beklenir hep.
şirinyer, buca kroniklerindeki insanları perişan etmiştir. yeter artık ulan!
bizim eve daha uğramayan su kesintisi**
tatilden izmire döner dönmez başlamasıyla kendimi sorguladığım kesinti.
gaziemir ile karabağlar arasında ki bir borunun patlaması neticesi ile başlatılmış olan geleneksel su kesme şenlikleri 3 gündür tenime su deymiyor o kadar mesudum bilemezsiniz , uyuz gibi kaşınıyorum geceleri kendi kokumdan uyuyamıyorum , fıransızlar gibi günde 8 kere parfüm sıkıyorum üzerime.
ağustos sıcağında 5 gün su kesintisi yapan chp' li izmir belediyesinin marifeti.

nasıldı:

-milletler hak edildikleri gibi yönetilirdi.
"izmirliyim Gavurum Arsenikli Suyumu Da içerim Rakımı Da" diyenlere selam, kokmaya devam.
artık izmirlileri çileden çıkaran su kesintisi. sözde bu gün gelecekti, hala musluklar gazel okuyor. ya anlamadım bir ara azda olsa su verilmez mi, kaktüsmüyüz biz günlerce susuz kalalım. izsu ise su kesintisini sallamıyor bile siteye bir yazı koymuş, dört gün su keintisi olacak, bir de bizler mağdur olmayalım diye arasıra su vereceklermiş. dördüncü gündeyiz bir kere dahi su vermediler. o pompalarla izsuyu pompalamak gerek.
o belediyeye o kadar oy veren halka layık olan kesinti.
insanların bazı hareketlerine dikkat etmesini gerektiren durum.

aksi takdirde; (bkz: izmir halkı cenabet geziyor)
'akp ye oy vermektense chp ye veririm susuz yaşarım.'
iki damla su için yaşadığı yeri satmayan insanlar.

(bkz: izmirliler)
(bkz: anti akp)