bugün

Bunu yazan arkadas bayrakli sahilde ya da alsancak liman bolgesinde falan denize girmek istiyor herhalde. O kadar deniz trafigi olan yerde denize girersen biri gelip biçiverir bi taraflarini.
Tabi bir de denizin sehir merkezinde kalan kismi pis. Istanbul bogazindaki gibi güçlü bir akinti olmadigi icin de pislik baska bir yere akamiyor malesef. Haliç de oldugu gibi.
Çeşme var.
Kim demiş nasıl demiş. Çeşme Alaçatı yeterde artar. Seferihisar var, karaburun var, içmeler var, urla var ki tavsiye ederim, dikili çandarlı var. izmirli olmayarak bildiklerim bunlar. izmirliler daha da yeşillendirir.
Zaten denize kıyısı olan şehirlerde insanlar her yerden denize girebiliyo bi izmirde girilmiyor. Doğma büyüme ortaköylüyüm 90 larda biz çocukken beşiktaştan denize giriyolardı, şimdi iskele olan yerde çünkü temizdi sarıyerden eminönüne kadar anasını bellediler sahillerin. Akıntıburnunda bi koy gibi bi yer kaldı arnavutköyde bi de emirgan oralarda da akıntı tüm pisliği alıp götürdüğü için denize giriliyo. Özetle isteseler alsancaktan da girerler bi merdivene bakar çıkmak için ama çıktıktan sonra enfeksiyon polikliniğine kombine alır giren kişi.
elinde olan şeyin kıymetinin bilinmemesinden kaynaklıdır.
yunansanız merkezden dökülüyorsunuz. ben de daha önce dikiliden, seferihisardan falan çok girdim valla. gayet güzel.
izmirde denize girilmez denize dökülür , dedene sor bakalım nasıl dökülmüş zamanında denize.
saygıdan girilmiyor.
zaten konya da, kayseri de bayağı giriliyor alüminyum.
32 yıldır izmirdeyim ve denize giriyorum. öncesini bilemem.
Dağlar denize dik uzandığı için.
ona bakarsan ankara'da da girilmiyor.
Tatile nereye gidiyor acaba bunu diyenler?
Bir soru. Giriyoruz işte.

(bkz: Ilıca)

görsel

Edit: he körfezden bahsediyorsanız orası sıkıntı evet. Oradan tutulan balık bile yenmez. 3 yıl sonra körfezde de denize girilmesi için çalışmalar başlamış ama. Bekleyip görücez.
yani körfezde denize girilmediği doğru. temizlenmesi gerekiyor. ancak izmir'de denize girmek için bir sürü yer bir sürü plaj var. ahmetbeyli, seferihisar, foça, gümüldür, özdere, çeşme, urla, karaburun... yani say say bitmiyor maşallah. hepsi de ücretsiz öyle paralı plajlar falan da değil. canı denize girmek isteyen bu saydığım yerlerden birine gidebilir yani. illa körfezde yüzülecek diye bir kaide yok. he temizlenirse orada da yüzülür. ada mada olayını da ilk defa duyuyorum.
Merak ettiğim bir sorunsal. O kadar deniz o kadar kıyı şeridi Bomonti partisine bırakılıyor. Denise girmek için ta adında Hayr olmayan eşek adasına gitmek zorunda kalınıyor.
güncel Önemli Başlıklar