bugün

site yönetimlerinin, kuryelerin sitelere girmesini yasaklamasıyla baş göstermiş bu kezde kuryelerin/paket servisçilerinin, girebildikleri binalarda asansör kullanmaları yasaklanmış.

izmirlilerin g*t korkusuyla bu tür bir uygulamaya geçmesi karşısında ise bir kurye, rencide edici bulduğu "paket servisçilerinin asansörü kullanması yasaktır" afişini görünce 24 katı merdivenleri kullanarak çıkmış.

şahsen ben kurye olsam, bu faşist uygulama karşısında tepkisiz kalmam, alıcıyı 24 kat aşağı çağırır siparişini almasını söylerdim. zira bunlar böyle bir muameleyi hak ediyor.

https://www.ensonhaber.co...M-IfPQmDYCkw_BIEvFDJzkjyw
Oraya servis yapmasınlar olur biter. Ekmek parası için çalışan her insan allah katında kul karşısında emekçi insandır. Ama yapılan bir yanlışı kişinin kendisini hakir görerek de eleştirmesi kendine saygısızlıktır. Madem asansör kullanılmıyor, gidersin sitenin girişinde güvenlik noktasından ararsın “siparişini getirdim gel al” diye gelirse ne ala gelmezse bir daha oraya servis yapmazsın okur biter.
Sanki kuryeler eve geliyor da uyarıyı okuyup 24 kat çıktı. Peh peh. Asparagas haberdir.
(bkz: faşizm)
Ne alaka amk.
madem o kuryelerin apartmana, asansöre binmesini istemiyorsunuz eve sipariş de vermeyeceksiniz o zaman. benciller ordusu.
ayran ve tatsız şeyler arasında seçim yapamayan yurdum insanının her zaman ki aldığı komik kararlardan sadece birisi.

siz de madem bir incelik yapın ve site girişince kuryeyi çıplak karşılayın.