1. 11.
    bindirilmiş kıtalar.
    2 -1 ... monk of monkmountain
  2. 12.
    şimdi sen diyorsun ya şeriat başkalarının yaşamını etkiler onların hayatı için tehlikedir vs. peki güzel kardeşim hukuk kurallarına bakarsan eğer dayatılan şeyler yok mudur. hukuk kuralları hakikatten gelen kurallar mıdır ?

hukuk kurallarını kim koymuştur ve ben tek başıma bir birey olarak neden hukuk kurallarına uymak zorundayımdır.

islama inananların inançlarını tanrıya dayandırabilmelerinin de mümkünatı yoktur. o da ayrı konudur lakin şeriatla hukuk kuralları arasında bir fark yoktur. ikisi de dayatır. ikisi de insan üstü değildir. ikisi de tekil olan bireye baskıdır.

burada mesele kaostan kaçıştır. kaostan kaçarsan topluma sığınırsın tanrıya sığınırsın hukuğa sığınırsın bilime sığınırsın felsefeye sığınırsın vs

demek istediğim sorunu yanlış yerde arıyorsunuz. neymiş şeriat kendisinden olmayanlar için tehlikeymiş. e be yarrak kafası senin hukuk kuralların allahın kuralları olmadığı halde (islam da değildir sadece müslümanlar buna inanırlar ama bilenin bilmeyene nasıl kavuşabileceğini açıklayamazlar) bireyi normal değil sapık diyerek yaftalayıp hapislere tıkmıyor mu ?

hukuk yapınca iyi islam yapınca kötü mü ?
    2 -1 ... ataturku hic sevmiyorum
  3. 13.
    ibneler,lezbiyenler,translar,gavatlar yürürken alkışlıyordunuz.
    3 -3 ... sultan baybars
  4. 14.
    Bağ benim belletirim am benim dilletirim diye pankart açana sesiniz çıkmaz ama dimi
    (bkz: abazalık)
    (bkz: özgürlük)
    6 -7 ... mosinnagant
  5. 15.
    ibneler, lezbiyenler, translar, gavatlar (gavatlar yürüyüşünü hatırlamıyorum) yürürken alkışlamak olmamıştır (orada olsam, görsem alkışlardım) bu onların hakkı tabi ki yürüyecek.
    Onlar herkes ibne olsun demiyor.
    Herkes lezbiyen olması için de mücadele etmiyor.
    Translığı yeryüzüne hakim kılalım da demiyorlar.
    Herkes gavatlar gibi yaşamalıdır da demiyorlar.

Ne bileyim yani, Kabataş da deri külot pantolon askılıklar başında badana ile gay erkek olarak trafik polisliği yapalım ben polis olup böyle yapmak istiyorum diyen bir tane ibne duymadım görmedim.

Ben kız arkadaşımla evlenmek istiyorum diyen lezbiyenin bir askeri komutan olmak isteyen benim özgürlüğüm hakkım diye elinde pankart ile gavur(!) izmir de yürüdüğüne şahit olmadım.

Gavatın biri benim demokratik hakkım yok sayılıyor, beni mağdur ediyorlar, gavatlık benim hakkım diye aileden sorumlu bakan olayım diye de meydanlarda değil.
    Bunlar devleti ele geçirmek iktidar olmak istemiyor ki.

Bunlar asla olamaz. Yukarıda olan örnekler hiçbir ülke hiçbir toplum ve inanç ahlak kültürde kabul edilemez, kabul edilmesi bile düşünülemez teklif edilemez.
    Yazılı olan veya olmayan kanunlar teamüller buna izin vermez.
    insan aklı ve ahlâkı da bunu onaylanmaz.
    Hele ki bizim gibi toplumlarda...

Oysa bu cemaat tarikat mezhep vb adı ne olursa olsun bu yapılar herkesi kendisi gibi yapmak için sokağa çıkıyor.
    Bir başkasını kendisini gibi yapma onun hakkı değildir.
    Kişisel hakların korunması lazım ve kişisel haklara tecavüz hakkı hak olarak savunulamaz ve bu hak için sokağa çıkanı yuhalamak işte bu hak olur.

Bir tane ibne çıkıp sokağa herkes ibne olsun diye bağırdı mı?
    Hayır!
    ibne gücü eline aldığında siyasi idari olarak ibneliği hakim kılıp toplumu ibne yaptığında herkese sana ibnelik adına tecavüz ediyorum dediğini duygunuz mu?
    Hayır!
    Ama din adına sokağa çıkıp gücü eline alıp milletin kafasını din adına kesen asan iran Suriye de ışid Afganistan'da Taliban örneği çok.
    ibnele sokağa çıkıyorsa bireysel haklarını korumak için çıkıyor.
    Bu yobaz tayfası insanların bireysel haklarını yok etmek herkesi kendisi gibi yapmak için çıkıyor.
    ibneliği savunma değil, ibne olunduğundan da değil ama kişisel haklar için tabi ki ibneler alkışlanır bu yobazlar yuhalanır.

Birazcık zekanızı kullanın, canınız acımaz.
    7 -6 ... thebiggraywolf
  6. 16.
    Tipini siktiğiminin dincilerinin yürüyüşüdür bacaklarınız kırılsın yürürken ağzınız tutulsun pislikler yüzlerinden tam bir pislik akıyor evet.
    3 -2 ... saban filmindeki gulyabani
  7. 17.
    Çelişkiler ülkesi olduk.
    https://odatv.com/mob_video.php?id=8G1BH
    2 ... thebiggraywolf
  8. 18.
    yürüyüş özgürlüğüne sahip yobazlardır.
    devleti yıkmak istemek, laikliği kaldırmak istemek, şeriat isteyip anayasa suçu işlemek bunların özgürlüğüdür.

bunların dışında yürüyüş ve demokratik eylem yapanlar çapulcu, teröriz, dinsiz, cehapelidir. bunlara müsaade edilemez, biber gazı, toma ve coplarla engellenecektir.

akabe facts madde 22.
    9 -1 ... antik kilise sarapcisi
  9. 19.
    videoda sadece tekbir getirerek yürüyen bir grup insan var.

(bkz: toplantı ve gösteri yürüyüşü hakkı)

fazlası yok. adam ibneleri alkışlarım onlar başkasını kendine benzetmeye çalışmıyor diyor, şurada yürüyen ve salt tekbir getiren kişilerin başkasını kendi gibi yapma çabası içinde olduğu çıkarımı da enteresan.

siz bireyler olarak anayasal hakları subjektif yorumlarsanız hükümet rüzgarı istediği yerden estirir. toplantı ve gösteri yürüyüşü hakkını değil de bunun size tahsis edilmiş bir hak olduğunu savunur iseniz iktidar kedinin fareyle oynadığı gibi oynar sizinle.

aynen denildiği gibi iktidarın eline kendi seçmeni dışındaki gösteri yaptığında terörist, çapulcu, bilmem neci diyebilme kozunu veriyor.
    2 -5 ... raduyev
  10. 20.
    zaten islamofobik izmir halkını korkutup aynı boktan belediyeye mahkum etmek maksadıyla tasarlanan fetö provakasyonu.
    1 -1 ... pitislarin hamcisi