1. 1.
    izmir'in göbeği konak-çankaya'da yapılan yürüyüştür.

tiplere bak mnskym.
    https://streamable.com/cltmp

tiplere bak, gerici zihniyete kafaya bak.

yıllar önce iran'da böyleydi, sonu ne oldu?
    afganistan modern bir ülkeydi, şimdi ne halde...

bugün bu şekilde sokağa inen bu zihniyet, yarın kendinden olmayanları katletmek için sokağa inecektir.

izmir bu tipler tarafından kuşatılıyor.

izmir çevresindeki ilçelerde şeriatçı-tarikatçı yapılanmalar filizleniyor.

örneğin akhisar izmir'i kuşatan tarikatçıların kalesi gibi.
    hemen akhisar çıkışında dev bir külliye yapmışlar.
    izmir de gerici şeriatçı yobaz yürüyüşü

burası hilaliye vakfına ait, şahin hoca külliyesi.

geçmişte kontrol altındaki bu şeriatçılar manisa, akhisar ve diğer ilçelerde bir kanser hücresi gibi çoğalıyor. nihayi amaç belli, izmir'i işgal etmek...
    26 -21 ... tengir budun
  2. 2.
    biber gazı atılıp cop sokulmalıdır. vatandaşın huzurunu bozuyorlar.
    7 -3 ... hastavilla
  3. 3.
    Acikca beyan edilmemiş ama bu yapilarin kapatilmasi gerektigini düşünüyorsaniz ben buna katılmıyorum.

iran olma endişesini bahane gösterirsek tüm dini dernek ve yapılari kapatmaniz gerekir.Ama insanlanlarin özgürlüğüne karismak olur bu.

Siyasal islamci bir yönetim de kemalizmi temel alan dernek ve yapilari hedef alir bu sefer ki gecmiste fetö bunu yaptı.bunun sonu gelmez. Bu, catısmadan baska bir seye sebep olmuyor.

Bu tarz dini tarikatlera bugün yapilacak baski, kapatma gibi eylemler, 10 sene sonrasinin yeni fetölerini çıkartacaktır emin olun.

Bu yapilari kapatmak, mensuplarini fişlemek yangina körükle gitmek demektir. Bunun yerine bu dernek ve tarikatlarin aleyhinde kara propaganda yapabilirsiniz. Bu dernek ve tarikatlere çocuklarinizi göndermeyin temali bildiri dagitabilir, bunlarin topluma zarar verdigini söyleyebilirsiniz.

Tabii bu tarikat tipi yapilardan fiziksel saldiri gelirse kapatma karari dogru olur. Fiziksel saldiri, devletin kirmizi çizgisi olmalidır.
    3 -5 ... hubel
  4. 4.
    Devlet uyuyor gerçekten seçimlere kadar her türlü yürüyüs yasaklanmali 2 haftadir yapilmaya çalisilanlar orta da.
    4 -2 ... karton toplayan cocuk
  5. 5.
    yaptıkları işte hiçbir kötü niyet veya hukuka aykırılık yok. sadece yeni zelanda saldırısını kınamak için gösteri yapmışlardır.

ne gezi parkı olaylarndaki gibi dükkanları barbarca yakıp yıkmamışlar ne de 8 mart kadın yürüyüşündeki gibi ezanı ıslıklamamışlardır.

kendinizden olmayanları kınamakdan vazgeçin.
    3 -5 ... rebel12
  6. 6.
    Bir gün sokaklarda yürürken bir bakacağız ki her yerden bu şekilde çıkıyorlar ve kafalarımızı kesiyorlar.
    Allah belanızı versin.
    6 -3 ... sevgilim ben manyak oldum
  7. 7.
    Tipsiz tiplerini diktiğim ortaçağ kaçkını şoparlar.
    3 -5 ... dinsiz kitapsiz kafir
  8. 8.
    bindirilmiş kıtalar.
    3 -1 ... monk of monkmountain
  9. 9.
    şimdi sen diyorsun ya şeriat başkalarının yaşamını etkiler onların hayatı için tehlikedir vs. peki güzel kardeşim hukuk kurallarına bakarsan eğer dayatılan şeyler yok mudur. hukuk kuralları hakikatten gelen kurallar mıdır ?

hukuk kurallarını kim koymuştur ve ben tek başıma bir birey olarak neden hukuk kurallarına uymak zorundayımdır.

islama inananların inançlarını tanrıya dayandırabilmelerinin de mümkünatı yoktur. o da ayrı konudur lakin şeriatla hukuk kuralları arasında bir fark yoktur. ikisi de dayatır. ikisi de insan üstü değildir. ikisi de tekil olan bireye baskıdır.

burada mesele kaostan kaçıştır. kaostan kaçarsan topluma sığınırsın tanrıya sığınırsın hukuğa sığınırsın bilime sığınırsın felsefeye sığınırsın vs

demek istediğim sorunu yanlış yerde arıyorsunuz. neymiş şeriat kendisinden olmayanlar için tehlikeymiş. e be yarrak kafası senin hukuk kuralların allahın kuralları olmadığı halde (islam da değildir sadece müslümanlar buna inanırlar ama bilenin bilmeyene nasıl kavuşabileceğini açıklayamazlar) bireyi normal değil sapık diyerek yaftalayıp hapislere tıkmıyor mu ?

hukuk yapınca iyi islam yapınca kötü mü ?
    2 -2 ... ataturku hic sevmiyorum
  10. 10.
    Bağ benim belletirim am benim dilletirim diye pankart açana sesiniz çıkmaz ama dimi
    (bkz: abazalık)
    (bkz: özgürlük)
    6 -7 ... mosinnagant