bugün

iki yıl önce meydana gelen utanç verici bir haber.

ne oluyor bu izmir'e anlamak güç.

--spoiler--
Merkezi ezan sistemi tüm tepkilere rağmen devam ederken, izmir`de yaşanan son olay sistemin yanlışlığını bir kez daha ortaya koydu.

Dün akşam ezanında tüm camilerde aynı anda şarkı çalmaya başladı. Durumu fark eden imamlar yayını hemen keserken, bir çok yerde şarkı yayını sürdü. Merkezi ezanın çaldığı camide ise durumun fark edilmemesi ve yayına devam edilmesi tepkilere neden oldu.

Yaşanan duruma tepki gösteren Mustafa Şani adlı esnaf, bunun izmirde yaşanmasının dikkat çekici olduğunu belirterek, Bir diğer nokta ise buradaki camii görevlisi bu rezaleti fark edip cihazı kapatıyor ama diğer camilerden türkü sesi yine devam ediyor. Başka camideki bir görevli bunu fark ediyor da, merkezi sistemden görevli kişi nasıl oluyor da fark etmiyor. Ya da izmirde bilinçli bir şekilde camiiler farklı bir amaç için kullanılmaya mı çalışılıyor" sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Birçok vatandaş da, bu duruma tepki göstererek, merkezi ezan sisteminin artık kalkması gerektiğini dile getirerek, "Yetkililer bu sistemin kalkması için daha neyin veya nelerin yaşanmasını bekliyor?" Diye sordu.
--spoiler--

https://www.facebook.com/...deo.php?v=137715222972312
yalan atanı sikmiyorlar ya uydurun amına koyim uydurun. he caminin dibinden gelen sese bak hem de kimse duymicak bunu şikayet etmicek. lan öyle bir şey olsa mahalle ayaklanır hay sizin beyninizi sikim yalan atmak kadar dini görevlerinizi yerinize getirseniz cenneti garantilemiştiniz.
yalan veya doğru olabilecek haberdir.

bak kardeşim,

ben hiç evlenmedim, annem ölene kadar onunla yaşadım. yıllarca evden kahveye, kahveden eve bir hayatım vardı. şükürler olsun ki büyük lider turgut özal ülkeye bilgisayarı soktu da hayatımıza biraz renk geldi. önceleri 2 boyutlu masum oyunlarla geçen bilgisayar maceram, internetin halka sunulmasıyla karmaşık bir hal aldı. dünyanın bir ucundaki kadınlara aşık olup kendimi alkole verdim. bunca zaman bilgisayar başında oturup ucuz votka içmekten tek gözümü kaybettim. 1.69 boyum olmasına rağmen 135 kiloyum. oturduğum yerden kalkamıyorum, dizlerim ağrıyor ve bu yaşımda alzaymır illetiyle uğraşıyorum. devamlı altıma sıçmaktan götümden bok , taşşaklarımdan pişik eksik olmuyordu. intihar etmeyi bile düşündüm. yaşım 47 ve hayattan zerre zevk almıyordum. bir gün altımı değiştiren erkek hemşirenin bilgisayarımda bıraktığı gugıl arama geçmişinden uludağ sözlüğü buldum. nedir ne değildir diye bakarken dalmışım. hemşire kardeş uyandırdı, sözlüğü nereden bildiğimi sordu ve istersem beni üye yapabileceğini söyledi. ''olur'' dedim. hayatım o andan itibaren değişti... her gün sözlükteki çeşitli oyunlar ve bilmecelerle aklımı zinde tutuyor, entrylere gülüyor, yeri geldiğinde ağlıyordum. böyle güzel bir camia bahşettiği için allah'a şükretmeye başladım, namaza-niyaza-zekata verdim kendimi. alkolü bıraktım, yeme alışkanlığımı değiştirdim. hayatımda ilk defa yüzüm gülüyordu; ta ki seni görene kadar. seni ilk kez karaktersiz adam taklidi yaparken gördüm. sonra bir başlıkta ''yolla panpa'' diyor, bir başka başlıkta boktan bahanelerle yalan haber yapıp destek istiyordun. yemeden içmeden kesildim seni takip etmeye başladım. 1-2 kez de özel mesajla rica ettim ''yapma'' dedim. ama beni dinlemedin. haftalardır seni takip etmekten tiklerim geri geldi. unutkanlığım arttı ve allaha-dine isyan edip tekrar alkole başladım. hemşire çocuk ''senin 4 kilo bokunu temizleyemem'' dedi ve gitti. artık yalnızdım. o andan itibaren bir gözüm kör, elimde içki şişesiyle tek bir hedefe odaklanmıştım, o da seni bulmaktı. haftalarca bu halimle uğraşıp heykır oldum. bütün hack programlarını öğrenip ip'ni ele geçirdim ve şimdi sana geliyorum "biiiiiiiiiiiiiib". yanıma babamın beylik silahını aldım geliyorum "biiiiiiiiiiiiib". şarjöre 3 mermi koydum. birini sana, ötekini başka bir biiiiiiiiiiiiiiiiib yapmasın diye babanın taşşaklarına, sonuncuyu da kafa sıkıcam bekle beni ge-li-yo-rum!!!
Bu kadarının olacağını zannetmiyorum ama olduysa da kanı bozukluk ecdanına saygısızlık anasına babasına atasına ihanet.
(bkz: at yalanı sikeyim inananı).