1. 1.
  76 binin üstünde camiye karşılık 44 bin civarında okul olduğunu, cumhuriyet kurulduğundan beri okul sayısının 9 kat cami sayısı 40 kat arttığını düşündüğümüzde pek bir manidar olay. her mahalleye cami yapalım kampanyasına destek verelim lütfen, bir ilçeye bir okul yeter de artar. zaten okuyan kim?
  (bkz: bizi bu hallere düşürenler utansın)

  edit: sayılar diğer kaynaklara bakılarak düzeltilmiştir.
  8 -7 ... dark darkest darko
 2. 2.
  izmir deki müslümanlar için sorun teşkil eden durumdur, diğer bir deyişle onların sorunudur, "bize ne" dir. izmir deyince akla sadece alsancak, karşıyaka, buca gibi nüfusun yoğun olduğu yerler gelmemelidir, örneğin nüfusu azımsanmayacak ve yüzölçümü küçümsenmeyecek bir ilçe olan çeşme de sadece 2 adet cami vardır. bergama ve karaburun gibi diğer büyük ilçelerde de durum farklı değildir. cami yapımının bir arz talep meselesi olduğu, değerli hükümetimizin(!) okul-sağlık ocağı inşa etmek, doktor, öğretmen tayin etmek konusunda gönülsüz davranıp cami inşasında bol keseden dağıttığını göz önünde bulundurmak gerekir.
  1 -1 ... abisesque
 3. 3.
  (bkz: istanbulda iddaa bayii bulmakta zorlanmak)
  2 -1 ... dark darkest darko
 4. 4.
  alsancak camisi' ni göremeyen gözlerin sorunsalıdır. bu insanların sık sık bulunduğu bir semt olması dolayısıyla önemli bir örnek. bir de izmir' de cami olmadığını iddia edenler de asansör' e çıkarılmalı ve aşağıya bakmaları istenmelidir. çağdaş izmir' de elbette dini hoşgörü vardır, pek tabi ki camiler de.
  1 -2 ... legend of the stranger
 5. 5.
  yok artık denilicek durumdur. evimin çatısına çıkıp 22 tane sayabiliyorum. dikkat! sadece çatıdan baktıklarım gerisini varın siz düşünün.
  1 -1 ... boltfire
 6. 6.
  ampulumu yakıyorum izmir'e b.k atıyorum felsefesinin ürünü olan komik idda. izmir her ne kadar gavur şehir olarak lanse edilse de çoğunluğu müslüman insanlardan oluşan bir kenttir. hatta inanmayacaksınız ama bu şehirde türbanlı bayanların sayısı da baya çoktur. şu an duydugum gibi şehrin her tarafından ezan sesi duyulmaktadır. adam gibi ibadetini yapmak isteyen camilerin yolunu kolaylıkla bulabilir.
  yanılmıyorsam bu guzel kentte camiden çok eğitim kurumu vardır; sanırım yobazlara da koyan bu olsa gerek...
  4 -1 ... shunketsu
 7. 7.
  bu dünyada nemalanmak için dinini kullanlar bulamıyorlardır. konak meydanına seccadeyi sermeleri dertlerine derman olur.
  3 -1 ... bohemian rhapsody
 8. 8.
  (bkz: ankara da deniz bulmakta zorlanmak)
  2 -4 ... kill for you
 9. 9.
  (bkz: gavur izmir)
  3 -6 ... karin
 10. 10.
  doğrudur. zorlanan şahıs, sadece izmir'de zorlanmasındır, tüm şehirlerimizi teker teker gezsin oralarda da zorlansındır. doğru olan bu olsa gerek.
  ilgili bir grup :
  http://apps.facebook.com/...amp;recruiter_id=13382831
  1 ... immortalease