1. 1.
    izmir de yaşanan hayvan vahşeti haberlerine bir yenisini daha ekleyen kişidir. 24 keçiyi çitleri aştığı gerekçesiyle pompalıyla vurmuş.

https://www.yeniakit.com....iren-kecilere-479717.html
    3 ... bakkal hasan
  2. 2.
    heyttt be medeniyet akıyor gözünü seveyim ben izmirin.
    -5 ... masklavi
  3. 3.
    Telef olan 24 keçiye tüm samimiyetimle üzülmekle beraber Aslında o kadar da haksız olmayan adamdır. Ben aslında bu tarz haberlerin hep davacı avukatlarınca medyaya işlerine geldiği gibi servis edildiğini düşünüyorum.

Arazi sahibi, arazisinin sınırlarını belirten tel, çit, çeper gibi engellerle arazini çevrelemekte yükümlüdür ancak Ege’de zeytinlikler genellikle yüksek dönümlü geniş araziler olduğundan etrafı telle çevrilemiyor.

Bir diğer husus keçilerin zeytin yediği iddiası. Ham halde gayet acı olan zeytin meyvesinin keçilerin yiyeceğini düşünmüyorum. Keçiler ottan daha çok neredeyse her türden ağacın filiz ve fidelerini yiyerek beslenirler. Bildiğiniz gibi zeytin de narin bir ağaçtır ve fiziksel olarak örselenmeye pek gelmez. Zeytinliklerdeki toprak Kıraç arazi olduğundan küçükbaş hayvanların otlamasına pek uygun değildir. Özetle bir zeytinliğe giren keçinin zeytin filizinden başka yiyeceği birşey yoktur.

Şimdi gelelim senaryomuza. Keçilerin sahibi mecbur hayvanlarını doyurmak zorunda. Ancak yörede ot yok. O da tuttu zeytinliklere saldı. Zeytinliğin sahibi geldi keçilerin sahibini ikaz etti “bak bilader Aziz mübarek gün anasını siktiler bahçenin” dedi. Ancak keçici adam durumu pek siklememiş olacak ki zeytinliğin sahibi “lan ibina senin bu yaptığın üç değil beş değil” diye çekti vurdu keçileri.

Hem zaten keçici adam 24 tane keçi için damızlıktı diye 150.000 lira istemiş. Ulan götoş değil damızlık yedi ceddini sikmiş olsa 1 keçi 6000 lira olmaz. Senin bu yaptığın da fırsatçılığa girer ama. Hem haksızsın hem de cin cücüğüsün amk.
    -1 ... centurion
  4. 4.
    keçi yerine kurtları öldürse destekleyeceğim adamdır.
    -1 ... maco cugara