bugün

türk basınından sıkça gördüğümüz üzere yine bir cahillik örneği sergilemişler. türkiye'de beslemesi ve bakımı yasak olan sadece amerikan bulldog'dur. diğer bulldog cinslerinin bakımı ve beslemesi konusunda herhangi bir yasak konmamıştır. haberde yer alan görsellerdeki köpek ise amerikan bulldog değildir. saygılar.
köpeklerin genetiğiyle oynayanların sonunu da yine köpekler getirecektir.
şu itleri bu yüzden sevmiyorum işte. hatta aynı cins itten bir tanesini de profil fotoğrafımda taşıyorum ne yazık ki.
Taci degil mi o yoksa sadece ben mi benzettim. Uzen hadisedir ama sonucta o hayvan biz insaniz, o bizi isirdi diye bizde gidip tekme atacak degiliz. Bizi insan yapan fark bu.
hiç bir canlı insandan üstün değildir ama köpekte "kuduz" değilse ve daha önceden birileri tarafından dövülüp şiddete yönlendirilmediyse sebepsiz yere, hırlamadan, havlamadan, uyarmadan saldırmaz.

siz birde ülkemizdeki kaldırımda uyuyan köpeğe durduk yere tekme atan 2 ayaklıları görün. birde onların sokakta yürüyen kadınlara kafa atanları var..

bence bu konuda polisin kurşununu onlara saklaması gerek!!!
Köpek fazla hoşlanmamış demek tiplerinden ki saldırmış .
o köpeğin durduk yere saldırmadığı olaydır. " talihsiz kadının yanında sakin bir şekilde duran köpek ambulanstaki görevli sağlık personeline de saldırmaya başladı." kadını ısırıyor sonrasında sakince duruyor ne kadar ilginç. olay tamamen bizim milletin hoşt it diyerek birşeyler atarak ya da atar gibi yaparak köpeği tahrik etmesidir. aynı şekilde ambulanstan inen görevli de kesin aynı harekette bulundu. Isıran köpek sakince durur mu? ayrıca köpeği vurmak nedir 5 metrelik hayvan mı bu yoksa aslan falan mı? o ambulanstaki kanda köpeğin kanı. köpeğe yazık sahibine de üzüldüm.
Kopekler hisli hayvanlardir kimin art niyet tasidigini hisseder okadar kalabalik arasindan bitek ona saldirirlar. Bu yasima geldim okadar barinaklara gider kafeslerin icine girerim sokakta gece 03:00 da tek basima yurur okadar kopekle karsilasirim hicbiri saldirmadi nedense. Hatta gittigim bir bolgede kopek arar gozum 2 ayakli essogleseklerden korunmak icin. Kopekler zannedildigi kadar saldirgan olsaydi bukadar hayvana taciz tecavuz ve iskence yapilamazdi keske saldirgan olsalardi yani.
Olay izmirde degil karsıyakada yasanmıstır ve sunu soyleyebilirim ki karsıyakalılar hayvanlara karsı inanılmaz tepkili ve son derece cahil insanlardır. Cocuklarıda aynı kendileri gibi yetiştirdikleri için günahsız yere bir insanın salak salak harekwtleri yüzünden ölmüş bir can var burda. Polislerde iyice azdı kudurdu en nefret ettiğim insanlar bu meslektendir.
kemalist köpektir.
türkiye' de işler şöyle yürür;

olay veya olaylar silsilesi geliyorum der, tehlike arzediyorum der, önlem alın der, kesin ve kat i yaptırım uygulamazsanız can yanacak der ama kimse tınmaz. taa ki..bir kurban verene kadar.
tanrılar kurban istiyor efendim. ne zaman ki köpek saldırısı sonucu feci şekilde ölen ve kurtarılamayan bir kurban verildi süreç hızlanır, bir günde kanun çıkar, köpekler toplatılır, vs, vs. bekliyorum. pik yapmak üzere olan bir ivme var.

add it: bu kurbanın bir çocuk/bebek olma ihtimali ise en büyük korkum.
çiçekçi yada doktor olmasının ne gibi bir ehemmiyeti var. kurşun adres sormadığı gibi köpek de ısırırken meslek sormaz.

- hav hav
+ hoşşt köpek doktorum ben
- hırrrrrrrrrrr
(bkz: köpeklerde meslek seçimi)
yazık hayvana. doktor hayvancağızın ağzına bacağını sokmuş. yoksa köpekler bizim dostumuzdur, saldırırlar mı hiç?

köpekseverler gelmeden onların entrysini ben gireyim dedim.
köpeğe zarar vermeyin.
izmir de yaşaması şaşırtmayan köpektir.
Ulan mal oglu mallar anasının gotu legene donmus yavsaklar kopek kactı gitti bi cicekciye girdi ve içerde kendi halinde oturmakta olan bi kadın saldırdı nekadar mantıklı ? O demo beyinleriniz neden bunu idrak edebilecek kadar glikoz salgılamıyo acaba.

Not: köpeğin sahibiyle konustum ilk agızdan olayı anlattı hukuk yolu acık suan herkese dava acmıs durumda siktigimin karsıyakasında mobese olan yer pek olmadıgı için kayıtlara ulaşamıyoruz allahın cehil göçmenakileri.
köpekle konuşsaydın sahibi orda yokmuş. Rahat anlaşırsınız gibi duruyor.
Ilk olarak, "it" kelimesinden dem vuranlar, o kelimenin aslında Latincesi ve tür adı Canis lupus familiaris olan hayvan topluluğunun eski türkçe ismi olduğunu öğrenmeliler. Ayrıca Günümüzde de halk arasında sıklıkla kullanılır. Köpek ise "it"in kabarık ve tüylü halidir. Ecnebi shaggy der, belki buradan anlarsınız. Yani bu çıkarımlar ile gitmeyiniz, yanılırsınız.

Bunları etüt eyledikten sonra, hayvan durduk yere mi saldırmış yoksa tahrik mi edilmiş salt bir videodan anlaşılmıyor. Ifadeler de çelişkili. Lakin, bu hayvanlar ne kadar evcilleştirilmiş olsa da yerleri apartmanlar ve şehirler değil, dağ-taş-topraktır. Yani kafası atmış da saldırmış olabilir yahut herhangi bir canlı gibi köşeye sıkıştığında tepki de göstermiş olabilir. Keşke hayvan dile gelse de olanları bir de ondan dinleme imkanına erişebilsek. Neyse.

Verilen tepkinin ise abartılı olduğu aşikar. Tartışmaya bile gerek yok. Kaplan ile dalaşmıyorsun, altı üstü gariban bir bulldog. Arka ayaklarından tutarak havaya kaldırdığın zaman pili tükeniyor. Baktınız Olacak gibi değilse de ağzına yahut rektumuna bir cisim ile zarar vermeden müdahalede bulunursanız, kendini düşünüp saldırdığı şeyi unutuyor. Sonra da sıkıca tutarsanız zaten insanları tanıdık olarak gördüklerinden ötürü sakinleşiyorlar. Ancak cahillik her canlıya olduğu gibi bu örnekte de köpeğe zarar veriyor.

Ek olarak tasmasız hayvan gezdiren yiğitler de bir daha bunu yapmasınlar. Ne kadar uysal sansanız da benimki yapmaz deseniz de netice itibari ile başka bir canlı o yanınızdaki. Gider başkasına zıplar, evden kaçar, araba çarpar. Ya düzgün bakın ya da bakmaya hiç başlamayın.