bugün

akp'nin asla kazanamayacağı belediye.
mottosu ama akp de çalıyor abi olan belediye.
izmir’de doğmuş, büyümüş ve halen yaşayan biri olarak yapılan tüm olumsuz eleştirileri ne yazık Ki haklı buluyorum. Hiç çalışmayan, şehri asla ilerletmeyen bir belediyecilik. Yatıp kalkıp insanların anlayışlı olmasına ve yıllardır süregelen gelenekten ötürü verdikleri oylara Dua etsinler.
çalışanlarının çoğu kürt ve alevidir.
kel bir adam var, adam demeye dilim varmıyor.

şov yapmayı bıraksa işine baksa keşke. ahmet kaya denen teröristin adına park açınca sorunlar bitmiyor.

şov ve kimlik siyasetinden ibaret belediye.

edit:

(bkz: @weberfoucault)

ankara belediyesi.
(bkz: insansiz yer araci)
Ülkede neresi şov ve kimlik siyasetinden ayrı ki belediyelerde ayrı olsun. Bunun sebebi birazda ideolojilerini eğitim, spor, sağlık, bilim vesaire her alanda dayatanlar değil mi?
2022 yılı bütçesi 12.5 milyar lira olarak belirlenmiş belediye.
Cehape odun koysa seçecek izmirlilerle dalga geçmektedir

görsel
Seçimde şapka koysalar CHP alacaktır.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun belediyenin kredi onayı alamadığı için hasarlı binaları onaramadığını açıklamıştır.
https://bit.ly/3Ev4SrH
https://umuthareketi.izmir.bel.tr/

nakdi yardım yapmak isterseniz sitelerinden bir ürün alıp ihtiyaç sahiplerine sizin adınıza götürüyorlar.
izmir in büyük şehir belediyesidir.
Ama en çok aleviler ve kürtler çalışır.
izmirliden çok Tuncelilinin istihdam edildiği belediye. Altı üstü bir belediye dersiniz ama ülke genelinde kadrolu işler için öyle torpil dönüyor ki adeta torpili daha güçlü olan işi kapıyor. Akpsi de aynı chpsi de.

Ama izmirde bu çok bariz.
tramvay yabdı.
chp'nin külodunu koysa bile kazanacağı belediye. yeter ki külot CHP'li olsun.
chpli dinazorlar sayesinde tamamen bankamatik belediyesine dönmüştür.
Bu konuda yazarla hemfikirim..
bir önceki başkan döneminde değil, fakat mevcut dönemde utanç verici bir hal aldığına inanıyorum. Sokaklarda gündüz gözü böcekler dolaşıyor. O da, ara sokak falan değil, karşıyaka çarşı’nın yan sokağı…

Sivrisineğe karşı ilaçlama dahi yapılmıyor, şehir bütün olarak kaderine terk edilmiş, bana kalırsa.. gerçekten de devlet, konuya bir el atma ihtiyacı hissedebilir.