bugün

kesinlikle kilo almak isteyenlerin yemesi gereken çikolatalı kurabiye.
yapmayın ayı gibi olursunuz olm.
annelerin evladım dışarıdan alma ben sana aynısını ellerimle yaparım denilen anne biskremi.

bu arada ağzım tatlansın diye 3, akşam akşam şeker krizine girmeyeyim diye 5 doz alırım.
allah günah yazmasın bok gibi bişeydir. izmirlileriin saçma salak başka bir lezzeti işte izmirlilerden çıka çıka bu çıkıyor.
ne cahil adamlarsınız mk izmir bomba tatlısına izmirde şokerakolosta derler bomba tatlısı demezler.
tatlıcının önünde nimet abla gibi kuyruk oluşur ilk defa 3-4 ay kadar önce denedim. biraz sıcaktır ama fena değildir. ayrıca açgözlülük yapıp da fazla almayın 1 tanesi bile insanı tıkayacak kadar tatlıdır.
(bkz: eti tutku) bunu seven onu da sever.

Birebir aynısı. Birisi ambalajlı olarak marketlerde diğeri pastanelerde falan satılıyor.
şokellalı ekmekden farkı yok.

izmir ve uyduruk yemeklerinden bık tık.
askerde izmirden gelen bir arkadaşım çok sevdiği bir komutanına şöyle demişti: "komutanım size kargo ile bomba göndermemi ister misiniz?" adam bu sorunun üzerine baya işkillenmişti. sonra olayın bir tatlı çeşidi olduğu anlatılınca adam biraz kendine ancak gelmişti.
Çikolata manyaklarının en sevdiği tatlıdır. Siz gidin vıcık vıcık şerbetli tatlılar yiyin amk midesizleri. Şuna bok gibi diyenin ağzına battal boy nutella kavanozuyla vura vura döverim yemin ediyorum.
izmir'in en meşhur tatlısı.

Atilla taş'ın Yunanistan'a kaktırılması misali izmirliler tarafından ötelenen tatlı. Ahahah.
Biz yemeyiz bu ayakları, ama siz boyoz arasi çikolatayı yersiniz len izmirliler.

Bak bak adı bile izmir bomba tatlısı ama adam diyor ki izmir'de meşhur filan değil ben yeni gördüm ahaha.
yerken bir süreliğine dünyadan çıkış yaptığım tatlı. arkadaşlarım konuşmak için bitirmemi beklerler ki böyle şeyler bence yavaş yenir. istemsiz yerken ses çıkartılan yiyeceklerden. dışarda elim gözüm çikolata olsa da yiyorum. bunu yerken her şeye değiyor. kız arkadaşınız varsa nolur ısmarlayın.
izmir'de büyümüş biri olarak, izmir'le alakası olmayan dandik tatlıdır. 1 sene öncesine kadar kimse böyle bir şeyin varlığını bilmiyordu.
ekmeğinize adam gibi nutella sürüp yiyin işte bunu yemeye izmir'e gitmeye ne gerek var.
obezite yolunda sıçrama tahtasıdır. adamın iflahını sikiyor bu tatlı.
(bkz: izmir pompa tatlısı)
bu tatlının bir santimetre karesini yerseniz 2 aylık şeker ihtiyacınızı karşılar. o derece şekerli bir tatlıdır.
enayi turnusolu.
muhtesem bi tatlıdır .
sağlıksız ve gereksiz bir ürün.
Çok merak ettiğim tatlı..
Haberlere bile çıktı.. Resmen bana hitap ediyor .

Yeriiiim onu .

Ismarlıyacak olanlara hayır demem..
dışı hamur içi nutella dolu oldukça basit duran abartı tatlı.
öyle uzun yıllardır izmir'de yenilen ve izmir'e özgü bir şey değildir. alsancakta bir fırıncının müthiş zekası sonucunda marka olmuştur.
ilk zamanlar cok lezzetliydi. simdi herseyi tukettigimiz gibi onu da tukettiler.
Yemek sonrası güzel bir atıştırmalık ama 1 tanesi bile insanı tıkayabilecek kadar tatlıdır. istanbul'a da getirdiler diye biliyorum.