1. 59.
  En sevdiğim tatlıdır. Normal insanları çikolataya doyurduğu doğrudur ama ben ne yaparsam yapayım çikolataya doymuyorum. Az önce bir paket çikolatalı hoşbeşi nutellaya banarak yedim hala daha yiyesim var ama çikolatayı ben almadığımdan ayıp olur diye yemiyorum. Ama belli de olmaz bir anda kavanozu önüme alıp sabaha kadar kaşıklayarak bitirebilirim.
  1 ... b e n d e n a d a m o l m a z
 2. 60.
  iinsanın çikolataya doyduğu tatlı.
  ... ismim lazim degil
 3. 59.
  eve getirdikten sonra mikrodalga fırında 60 saniye ısıtırsanız eski sıcaklığına kavuşuyor.
  ... turuncu anka
 4. 58.
  boyoz bile sağlıksız yağ deposu bir şey, bu içi şokalata dolgulu hamur. on tane tutkuyu birleştir al sana bomba tatlısı. yemedim, yiyeceğimi sanmam.
  ... naraloda
 5. 57.
  izmir'e has bir tatlı çeşidi.
  https://img.buzzfeed.com/...o&output-quality=auto
  -1 ... pitislarin hamcisi
 6. 56.
  Kıbrıs şehitleri caddesi’nde ufak bir fırının önünde insanların bu tatlıdan yemek için çok uzun kuyruklar oluşturduğunu görünce çok merak ettiğim fakat kuyruğa girmediğim bir yiyecek maddesi.
  1 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 7. 55.
  izmirle alakası olmayan ama oraya mal edilen, herkesin sevmeyeceği, benimse bayıldığım ağır bir tatlı. eti tutku misali çikolataya doyacaksınız.
  2 -1 ... antikaromantika
 8. 54.
  Çelebiden yediğime bayıldım. Diğer yerler vasat.

  Ha birde efsane birşeyden bahsediyorlardı meğer bi böreğin adını da efsane koymuş manyaklar. Öyle bi feyk yedim. bu izmirlilere artık isim ve sıfatın farkını anlatmalıyız. Böyle olmayacak.
  1 ... peki tamam
 9. 53.
  Ne tesadüf bir başlık ama. Bugün izmir'e kuzenimi ziyarete geldiğim için yemek durumunda kaldığım tatlıdır(?) kendisi. Düşüncemi söyleyeyim : overrated.

  Hiç bu kadar abartılmış, kalori manyağı bir şey yemedim daha önce. Bir de gittim has mekanından, çelebi bombacısından yedim. Yani ne bileyim, sadece hamurun içine sıcak çikolata doldurup vermiyorlar mı? Hamuru sıcak olduğu için yapış yapış oluyor ve cidden hoş değil. Tek beğendiğim içindeki nutellaydı sanırım.
  2 ... yalnizlik mahkumu
 10. 52.
  Biskremin bisküvisinin büyük halidir hiçbir fark yok acikcasi. Hem lezzet olarak hemde görünüş olarak aynı bence. Sanki farklı birşeymiş gibi birde bunu ortalığa çıkardılar.
  1 -1 ... kapkan