1. 1.
    izmirin izmir oldugu yerde alsancakta doğmuş efsane bir tatlı çeşididir. kıbrıssehıtleri caddesinde ismi lazım değil bir dükkanda satılmaktadır taklitleri tabiki çoğaldı ama çıkış yeri ilk burasıdır. önünden ne zaman gecsem dehset sıra vardır.

incecik köpük gibi bir hamur içinde yogun sıcak cikolata içerir.

izmir bomba tatlısı

Not: eksileyen pezevenk nesini begenmedin acaba?

Not2: işletme ismi haksız rekabet olusturmamak adına verilmemiştir neden bedavaya reklam yapayım ki? Salak degilim.
    6 -3 ... cileksultan
  2. 2.
    Cidden efsane. Evet.
    1 ... oytunkaran
  3. 3.
    Dünyanın en güzel tatlısıdır. Ölmeden önce tadına bakın kesinlikle.
    1 ... dupeduzadam
  4. 4.
    insanda bir oturuşta düzünelerce yeme isteği oluşturan yiyecektir.
    1 ... alakasiz entry
  5. 5.
    yaklaşık 1,5 yıl önce keşfettiğim bombastik lezzet. lakin fazla kaçırmayın; kilo alırsınız, ya da düz duvara tırmanabilirsiniz.
    2 ... usualsuspects
  6. 6.
    Biskremin mikrodalga fırına atılmış hali.
    2 -3 ... cileksultan
  7. 7.
    kiz arkadasinizla ilk bulusmaniz ise sayet, alsancak celebi unlu mamuller'den yedirilmesi gerekendir. randevunuzun daha guzel gececegi tespitle sabitlenmistir..:)
    3 ... beenfriendedbywhom
  8. 8.
    inanılmaz merak ettiğim tatlı. sırf bir gün yemek için izmir'e gideceğim.
    ya da Adana'da yapan yer bulcam. ay bana bundan yollayın nütfeeeeen.
    5 -1 ... domestik ev hanimi
  9. 9.
    izmir’in meşhur tatlısı diyorlar neresi meşhur lan bunun 1 yıl öncesine kadar böyle bir tatlı yoktu.
    5 -1 ... 3boyoz1yumurta
  10. 10.
    izmir değil, pastane tatlısıdır.
    Daral geldi artık amk şunu açıklamaktan.
    Bir pastanede çıkıp, interrailciler tarafından meşhur edilmiş bir şey bu. Meşhur olunca öbür sik kırığı pastaneciler de yapmaya başladı.

O yüzden izmir'e özgü, izmir'in geleneksel tatlısı gibi arz etmeyin artık şunu.
    Doğma büyüme izmirliyim, memleketimizde meşhur olan şeyi 2 sene önce öğrenmiş olamazdım herhalde değil mi?

Bomba tatlısı deyin falan da, izmir bomba tatlısı denildikçe sinirim tepeme çıkıyor.
    6 -3 ... alkolik oldum