bugün

Kaç kere müracaat ettim şu şu okulu okudum diye almadılar ama bizim yan tarafta alevi olan aileler var hepsi belediye kadrolarında. Ben iktisat mezunu olduğum halde çöpçü bile yapmadılar ama yan taraftaki liseli abi hemen girdi. Soruyorum neden bu ayrımcılık.
üzülmeyin ankara belediyesi'ne alevilerle birlikte ülkücüler de alınıyor. zaten bir bu ikisi alınıyor. alevi ya da ülkücü değilseniz "ne hâlin varsa gör" deniliyor.
Bunları eleştirince de Sünni zannediliyoruz hatta alevi düşmanı, Yezid falan ilan ediliyoruz.

Kendileri dibine kadar mezhepçilik yapabilecek, kendi mezhebinden olanları kayırıp kendi mezhebinden olmayanları dışlayacak ama sen buna itiraz edersen mezhepçi olan sen olacaksın.
Evlat çabuk o liyakati bırak elinden ve her partinin il başkanına sakso çek. illa en kıytırığından sana hamallık falan bir iş verirler. Olmadı vizite parası alırsın. iş var gençler iş beğenmiyah.
yıllar önce nimet arzık'ın bir kitabında okumuştum. "ilkelliği neden bir tarafta arıyoruz?" diye soruyordu. 27 mayıs döneminde aydınların, askerlerin yaptığı bir sürü çomarlığı anlatırken.

türkiye ahlaki olarak birbirinden pek farkı olmayan iki kampa bölünmüş durumdadır. yıllarca bunu anlatmaya çalıştık. sana din pazarlayan tarikatçıyla 2500 liradan atatürk pazarlayan tiplerin hiçbir farkı olmadığını söyledik. bunların hiçbirinin halkçı olmadığını, sisteme kökten eleştiriler getirmedikçe hiçbir sorunun çözülemeyeceğini söyledik.

siz akp gidince her şeyin çok güzel olacağını düşünmeye devam edin. iktidar dediğin şey toplumun bir yansımasıdır. toplum değişmedikçe nasıl idare edildiği de değişmeyecek. yıllarca erdoğan'a cahil, yabancı dil bilmiyor falan diye küçümsediler karşısında üç dilde akıcı olan, lise öğretmeni muharrem ince'den medet umdular. sorsan ülkedeki karadenizli, müteahhid işadamlarından şikayet ederler, son zamanlardaki yıldızları belediyecilikten gelme, karadenizli ve emlak zengini ekrem imamoğlu. akp gidince adam kayırmacılığın asla olmayacağını, süper ekonomik refah içinde yaşayacağımızı, kamu ihalelerinin efsanevi şeffaflıkla idare edileceğini, tek bir bürokratın ya da siyasetçinin rüşvet almayacağını falan düşünebilirsiniz. devam edin.

burada mesele particilik değildir. zihniyet dönüşümüdür. tabii bu entry ile akp süper, onunla yola devam edilmeli falan demiyorum. tersine türkiye'nin iki kangreninin ikisini de kesip atmak gerektiğini söylüyorum. kısa vadede akp'den kurtulmak şart. ama büyük şeyler de beklememek gerek. peki ne yapmalı?

sözlerimi bitiriken sizleri işçi partisine davet ediyorum.

hoşçakalın.
Evet, arkadaşın derin tecrübeleri (bkz: bizim komşular) ve her fırsatta veya fırsat bile aramadan alevi düşmanlığı yapan arkadaşların derin yorumları karşısında ben de hemen ikna oldum (bkz: ben tatmin oldum). Topal ördek muhabbeti yapıp muhalefetin kazandığı belediyeleri batırmaya çalışanlar ise her ülkede olması gereken (!) Normal (!) eşhas zaten.
Gerçek gibi gerçektir. Izmir ce ha pe belediyesi, eskiden beri bu ayrımcılığı yapar. Belediye başkanı değişse bile, bu kural hiçbir zaman değişmez.
Chp genel başkanı Kılıçdaroğlu da Tunceli kökenli alevi ondan olabilir mi ki benim için sorun yok ancak akp gibi mezhepçilik yapmaması gerekirdi.
Salla başı al maaaşı.
bırakın da bari burayı tarikatçılar istila etmesin...
tarikatçılar istila etmesin ama aleviler istila edebilir. Tabi efendim.

Adam kayırmanın diğer versiyonudur aynı bokun lacivertidir.
hem partiyi hem de belediyeleri alevi/hdpli ile doldur sonra da yüzsüz yüzsüz tuvalet terliği de olsa oy vereceksiniz de. (bkz: kırmızı ve laik akp)
Laikliğe aykırı durum.

Kim olursa olsun (sünnî, alevi veya herhangi bir mezhep dincisi, veya dinsizci, türkçü, ülkücü, ulusalcı, kürtçü, pkk'lı vs fark etmez) şayet devlet kadrolarına kendi görüşündeki insanları haksız yere (yani objektif kriterlerle imtihan edip seçerek değil keyfi şekilde) dolduruyorsa kötü niyetlidir.

Ve laikliğe aykırı davranıyordur.

Not:
Mezhepçilik yapmayan Müslümanları saymadım. Zira onlar kadrolaşma devlet kurma peşinde değil allah'a kulluk etme derdindeler.

Allah'ın "sadece yakanızdan ellerini çekmezlerse onlara direnin ve öldürün" dediğini bilirler. Sırtına vur lokmasını al diye saldırana ayar vermek için ışık hızıyla birleşir sonra tekrar ışık hızıyla insanlıklarına geri dönerler.
Şimdi Ankara ve istanbul'u da aldı CHP. Oralarda da durum aynı mı acaba..
(bkz: akp nin lacivert versiyonu)
Izmirliler bunu her ortamda, çok sık dile getirir, şiddetle ve esefle (küfrederek) kınar. Karşı taraf arsız, yüzsüz olunca yapacak fazla bişey kalmıyor. Burada konu alevi değil, dhkp ve pkk sempatizani tipleri işe alması.