1. 1.
    izmir barosu kadınlara aylık regl izni vermeye başlamış şimdi şöyle ;

1- kadın izindeyken işleri üstüne yıkılan erkek veya başka bir kadın izindeki kadının maaşını alacaksa desteklerim. izin aldığı gün maaşından kesilecek yani. aynı işi yapmadığın insanlarla aynı parayı almayı talep edemezsin, asıl haksızlık bu olur.

2- uzun vadede bunların sonucu ne olacak biliyorsunuz. ben şahsen full time nonstop çalıştırabileceğim erkekler varken sittin sene her ay 1 gün fire verecek bir insanı işe almazdım. ve özel sektörde iş verenlerin çoğu da bu şekilde hareket edecektir bu uygulama bu sektörlere de sıçrarsa.

3- bir yandan "evet kadınlar iş dünyasına tam anlamıyla uygun değil, yerimize bir erkeği tercih edersen daha karlı çıkarsın" demek gibi bir şey patronlar için. ha tabii bir hayır kurumu falan işletmiyorsa kişi.
    10 -5 ... mehr drip geht nicht
  2. 2.
    (bkz: güzel kafalar)
    2 -1 ... acta non verba
  3. 3.
    Reglleri bitince de bize izin versinler.
    6 ... toni parkers
  4. 4.
    Örnek teşkil etmesi gereken yeniliktir.

Yurt dışında hizla yayılan bu akımın iş verimini olumlu yönde etkilediği sonuçları alınmıştır.
    Regli kadın fiziken de ruhen de değişim geçirdiği için bir müddet sessize alınabilir.
    Ama şu da var ki; bu kadınin kendine "regl döneminde işe yaramayan biri" damgası vurması, bunu da takıntı haline getirmesi an meselesi olabilir
    5 -11 ... ups boobss
  5. 5.
    Yurt dışında hızla yayılan akım diyenler önce şunu anlasın evet fransa da regl izni veriyor ancak o gün ki ücretin maaşından kesiliyor bacım. Oke. Olması gereken bu yani, aksi bir şey söylemedik. Maaştan düşülmeli. Başka birinden az gün çalışıp aynı maaşı almak istemek neyin kafası asıl ? Hatta yerine işini halleden ücretini almalı. Bu kadar net.
    4 -2 ... mehr drip geht nicht
  6. 6.
    Regl dediğin şey 1 günlük değildir, hatırlatayım dedim
    ... dinsiz kitapsiz kafir
  7. 7.
    verdikleri izin süresi 1 gün ondan 1 gün yazdım.
    1 ... mehr drip geht nicht
  8. 8.
    Regl günü işe gelir, başka gün sevişmeye izin alır bunlar.
    Bari çalışanların regl takviminden sorumlu birini daha istihdam etsinler.
    -2 ... ekonovich
  9. 9.
    Siz hem kadın erkek eşitliğini savunacaksınız hem de kadına toplum içerisinde böyle pozitif haklar tanayacaksınız.
    Amaç kadını toplum içerisinde eşit hale getirmekmiş.
    O halde önce kadın erkeğin eşit olmadığını savunmanız gerekmez mi?
    Bilmiyorum neresinden tutarsan tut Yanlis.
    Kaldi ki o calismadigi gunler maasindan dusmeyecekse fazla mesai yapan adama haksizlik olmayacak mi?

Sorular sorular.
    7 -1 ... rebel12
  10. 10.
    Bundan sonraki mazeret dilekçeler şu şekilde olacaktır.

"X tarihli y saatli duruşmaya regl olma durumundan ötürü gelemeyeceğimi bildirir, mesleki mazeretimin kabulünü dilerim. Saygılarımla, z."

Baba bu tutar. Diğer şehirlere de bulaşması dileği ile.
    6 -1 ... adberilgen