bugün

öğle arası dışarı çıkmaya izin vermeyen lise, en azından biz ordayken öyleydi.
Biz okurken zamanın müdürü* tarafından diktatörce yönetilirdi. Dışarı çıkmak yasak, ceketsiz dolaşmak yasak, jöle yasak, kısa etek yasak*, o yasak, bu yasak... Müdür değişince öğrencilere serbestlik gelmiş, öss'nin tekrar tüm konuları kapsamasıyla beraber gerçek potansiyelini gösterip ilk binlere bir çok öğrenci yerleştirmiş okuldur.

Artık önünden geçerken gömlekleri dışarıda, kravatları bir karış aşağıda dolaşan öğrencileri görünce hani benim gençliğim anne derken, asılı olan çarşaf gibi öss gurur tablosuyla da işte bu benim okulum diye mutlu oluyor insan.
izmir ilinde 2009 yılı taban puanı en fazla olan anadolu lisesi.bornova anadolu lisesini solladı.
bir zamanlar erkek lisesi olan, günümüzde sıradanlaştığını düşündüğüm, memleketimin en köklü eğitim yuvalarından bir tanesi.
özleyip özlemediğimi bilemediğim buna karar veremediğim okulum. merkez binasını özledim mesela tarihi dokusunu özledim bazı hocalarını özledim. ama okulu bilemiyorum.
(bkz: eskişehir atatürk lisesi)
montro'ye, lozan'a yakındır.
Eskiden sadece erkek lisesi olana ve şimdi karma hale bürünen izmir'in sayılı okullarındandır. Ayrıca yakışıklı ve zeki erkekleri barındırmasıyla tanınırdı. izmirli kızların ordan bir sevgili edinmesi ise popülerlik sağlardı.
halısahasinda mac yaparken topun dışarı kaçma ihtimali dogdugunda, durakta otobüs bekleyen izmirlilerin kaçısmasına sebep olan, sehrin gobeğindeki lise.
kız öğrencilerde mini etek şartı aranır. etek boyu diz hizasından aşağıda olan öğrenci giremez. bundan ötürü kız öğrenciler katlama tekniğini pek sık kullanmışlardır yıllar yılı. *
(bkz: kendimden biliyorum)
(bkz: liselerde etek katlama sanati)
1888 yılında kurulan türkiye'nin en eski liselerinden biri,lisem.
ayrıca kim ne derse desin izmir'in en klas lisesidir.*
bi de pogo yapılabilen bi marşa sahiptir,ilginçtir vesselam
kız ogrencilerinin boy ortalamasının 1.70 in üstü oldugunu tahmin ettigim ' at gibi hatunlar ' mezun eden lise.

edit: bu istetislik lise yıllamıra dayanılarak verilmiştir.
Biz girene kadar full erkek olarak devam eden, bizim dönemimizle birlikte ilk kez kız alınan okulum. o döenm 2800 erkek 80 kız oldugundan sıkıntılı anlar yaşandıgı olmuştur. anlatılana bakılırsa tamamen erkek okuluyken basarı daha yüksek imiş.
her ne olursa olsun, nice onemli insanı ülkeye armagan eden, köklü ve çok önemli bir okuldur. kıyaslanacaksa tabiki bal ile değil galatasaray lisesi ile kıyaslanmalıdır.
Yeri çok güzel ve iyi bir başarı derecesine sahip okul.
(bkz: ankara atatürk lisesi)nin yönlendiği başlık. mezun olduğum okulu ararken sözlükte karşıma çıkan okuldur. aralarında ne gibi bir bağ olduğunu çözemediğimdir. *
ankara atatürk lisesi'yle bi alakası yoktur.ial mezunu cin bi yazarın yönlendirmesidir,reklamdır,candır.
eskilerin deyimiyle mekteb-i sultani'dir.
bir lisede olabilecek bütün imkanlara sahip, bir anadolu lisesinin öğrencilerine verebileceği herşeyi veren izmirin en köklü lisesidir. halı sahaları, basket voleybol sahaları, pinpon salonu, kapalı spor salonu, yüzme futbol basketbol pinpon tenis voleybol takımlarıyla öğrencileri spora, tiyatro sinema resim müzik kulüpleri ve mükemmel korosuyla sanata, laboratuvarları öğretmenleri ve imkanlarıyla da bilime yönlendiren, her zaman keyifle okudğum acı tatlı anılar yaşadığım ve hala atatürk lisesi mezunuyum dediğimde insanların bakışlarındaki övgüden aldığım hazzı bana yaşatan lisemle gurur duyuyorum.
kızların geldiği gün özünü, abazanlığını yitirmiş okuldur.
hilmi hadimoğlu'nu kaybetmesi ise işin tuzu biberi olmuştur.
açıköğretim sınavının yapılacağı herhangi okuldan biridir.
(bkz: geliyorum bekle beni)
sadece bal'ın değil çevredeki bütün okulların antipatisini kazanmış, iki yıl sonra ayrılmak zorunda kalacağım * biricik okulumdur.
öğrencileri kadar öğretmenleride ünlüdür. ****

editir git!: eksileyen ballısın dimi olum!
izmir'in göbeğinde bulunan, " ebediyen var olsun izmir atatürk lisesi " sloganıyla anılan 100 küsur yıllık çınardır.
izmirin ortasında, güzel kızları olan, eskilerde kalan güzel bir okul.
izmir'de okumasi en zor olan okullardan biridir. sehrin gobegindedir, her turlu mekana son derece yakindir, her cikista icilir, kafalar cekilir, okulda zorlanilir.
yıllarca tadına doyamadığım ve her şeyini çok özlediğim okul.
mezun olurken okulun "altın sınıf"ı diyerek uğurlanmanın gururunu yaşarım hala.
bahçesinden ilk defa girildiğinde o ağaçların büyüsüyle "işte burası istediğim yer." denecek yaşanası, en güzel tecrübelere sahip olunacak, kaliteli öğretmenlerden ders alınacak okul.
güncel Önemli Başlıklar