bugün

''insan Her Şeyi Yaratanın bir parçacığını içerir. insanlar buna Ruh adını verir. Bu formda (maddede tutsak) onun varlığı Onun planının bir parçasıdır, çünkü onu gözlemeden bir şey yaratmanın hiç bir anlamı yoktur. Aynen insan için ruhsal dönüşümlerini gözlemenin değerli olması gibi, Ruhları gözlemek Tanrı için değerlidir; O'na geri dönen değerlidir. Aynı zamanda, seçme özgürlüğü insanın kendisi ile kalır. insan herhangi bir yolu seçmekte özgürdür. Ama Sonsuzluğa giden yol dışında her şey geçici ve ölümlüdür. Ruhsal gelişme ve Ruh ile birleşme üzerine, Ruhsal doğadan bir Gözlemci olan tam olarak Şahsiyettir, ki, Yaratıcısı gibi, kendi gözlemi sayesinde maddi dünyada bir çok şeyi değiştirebilir. Örneğin, sadece kendi kaderini değiştirmek değil, başka insanların kaderlerini değiştirmek ve etraftaki dünyada değişimler yaratmak. ''
-neden yunanistan a bu kadar hayransın?
-cunku ısıgın ve yoksullugun ulkesi.
-sen tam bir romantiksin.
-henry miller: insanların az seyle mutlu olabilecegine inanan bir deliyim. burdaki ısık butun cirkinlikleri kapatır. yunanistan ısıgın ulkesi benim icin. burası kutsal toprak.
-ya halkın fakirligini gormuyor musun?
-inanın bana amerika da fakirlik daha kotu.
-tabi senin tuzun kuru boyle konusuyorsun.
-paranın olmaması ve sefil olmak ayrı seyler. atina ya kadar yol param var. sonrasında nasıl donecegimi henuz bilmiyorum. benim de param yok. ama ben kendi kanatlarıma inanıyorum. istedigim zaman yeniden baslarım. amerika nın en guzel yanı bu. seni hep yeniden baslayabilecegine inandırır.
-kadehi mi amerika ya ve kendine inanan henry miller a kaldırıyorum.
-hep beraber: yamas! cheers!

maurasi nin devi-henry miller
fırtınada bütün halatları kopan, son halattan da kurtulursa hangi limana düşeceği meçhul bir gemi gibi yalpalarken, aşkla örülü o son halatın beni sımsıkı kavradığını hissediyorum.

salih mirzabeyoğlu - yaşamayı deneme
"allahından, kitabından bulsun
kim kimin hayalini, neşesini çalıp gittiyse."

(bkz: olduğu kadar güzeldik)
-kızının o adamla evlenmesi hakkında ne dusunuyorsun?
-temiz bir cocuk. mutlu bir evlilikleri olur. kızımın zengin bir adamla evlenmesindense onu cok seven, kalbi ve ic dunyası zengin, iyi bir adamla evlenmesi beni memnun eder.

kucuk kadınlar
güncel Önemli Başlıklar