1. 8235.
    Benim gibi aşırı ve içten bir adam, bir kadını bütün varlığı ile severse, kulaklarını kesip ona postalamaya hazırsa, yüreğindeki kanı alıp kağıt üstüne dökerek ona duyduğu gereksinmeyle ve özlemle doldurursa, sonsuza kadar çevresinde pervane kesilirse, mümkün değil o adamı geri çeviremez kadın. En evcil adamın, en zayıf adamın, en layık olmayan adamın bile, kanının son damlasını vermeye hazırsa, korunması gerekir. Katıksız sevgiye karşı koyamaz hiçbir kadın.
    #37041055 :)
  2. 8236.
    "...Yalnızca bir günah vardır, tek bir günah. O da hırsızlıktır. Onun dışındaki bütün günahlar, hırsızlığın bir çeşitlemesidir."
    #37041069 :)
  3. 8237.
    Schopenhauer'in dediği gibi:
    "Doğa onları türün devam etmesi için kandırmaya uğraşıyor. Aşk denilen şey, çocuk yapmakla sonuçlanması gereken bir kandırmaca mı gerçekten?"
    (bkz: serenad)
    #37041080 :)
  4. 8238.
    iktisat bir sosyal bilim olma yanında, analitik bir yapıya da sahiptir. insanların iktisadi davranışları ile malların üretim, tüketim ve dağıtım faaliyetlerini inceler.-iktisadın tanımı ve temel kavramları.
    #37041094 :)
  5. 8239.
    Seni sevince pazara çıktım sevinçten.
    Enginar aldım “süper enginarlar” diye bağıran adamdan.
    Oturup ağladım sonra, şaşırdın.
    Bu “süper” oluşta canımı acıtan bir şeyler vardı.
    Canımın acısıydın..
    #37041103 :)
  6. 8240.
    Aşk zehirdir.
    #37041105 :)
  7. 8241.
    ben artık yalnız ölülerle konuşuyorum. bir tek onlara güveniyorum, bir tek onlar anlıyor beni. onlar gibi ben de geleceğim olmadan yaşıyorum.

(bkz: yanılsamalar kitabı)
    #37041107 :)
  8. 8242.
    "Fakat ne kadar soyut görünseler de düşüncelerin bile bir dayanak noktasına ihtiyacı vardır, aksi takdirde deveran etmeye, anlamsızca kendi çevrelerinde dönmeye başlarlar; onlar da hiçliğe dayanamazlar. insan bir şey bekler, sabahtan akşama ama hiçbir şey olmaz. insan bekler de bekler. Hiçbir şey olmaz. insan bekler, bekler, bekler, düşünür, düşünür, düşünür; ta ki şakakları ağrıyana dek. Hiçbir şey olmaz. insan yalnız kalır. Yalnız. Yalnız."

Satranç, Stefan Zweig.
    #37041260 :)
  9. 8243.
    "...Acaba şiirin aşkı körelttiğini ilk kim keşfetti, merak ediyorum!"

"Ben de şiirin aşkın gıdası olduğunu düşünürdüm," dedi Darcy.

"Bahsettiğimiz, ayakları yere basan, sağlam, güçlü bir aşksa, evet. Zaten güçlü bir aşkı her şey besler. Ama söz konusu geçici, basit bir sevdaysa, eminim tek bir güzel şiir onu yok etmeye yeter."

Jane austen - aşk ve gurur
    #37041407 :)
  10. 8244.
    Sıfırdan hayatlarını yaratmış insanların hikayeleri kadar, hayatlarından bir sıfır yaratmış olanlarınki de gösterişlidir.

Hakan günday.
    #37041431 :)
  11. 8245.
    bugün anam öldü, veya dün. hatırlayamıyorum.

-ya da bunun gibi bir şey-

albert camus - yabancı
    #37041588 :)