bugün

iyilik akıyor dört bir taraftan. insanlar evlerinden mutlu bir şekilde çıkıyorlar, aileleriyle vedalaşıyorlar, sokakta herkes birbirine selam veriyor, binalar ve doğa uyum içerisinde, trafik yok, herkes birbirine yol vermek istemesinden dolayı biraz aksıyor, çalışanlar mutlu, işveren mutlu, esnaf mutlu, çiftçiler mutlu, silah fabrikaları kapanmış yerine eğitim araç gereçleri üreten fabrikalar var. Dünyada savaşlar durmuş, insanlar kıtalararası seyahat edebiliyor. Çocuklar yorulana kadar oyun oynuyorlar başlarına bir şey gelmeden. Oynarken eğitim görüyorlar. Şehit taburları gelmiyor, çocuklar o tabutun başında beklemiyor, analar ağlamıyor, babalar çökmüyor, eşler yetimlerle başbaşa kalmıyor, memleket ayrı bir güzel oluyor. Masmavi gökyüzü, yemyeşil doğa, huzurlu bir yaşam. ne dert var ne ayrılık. Kardeş kavgaları sona ermiş, zengin fakir ayrımı yok, herkesin evi var. Sevmek dünyada herkesin yaşam kaynağı.Tüm dünya Tek bir ağaç gibi hürcesine ve bir orman gibi kardeşçesine.
Öldürmek için değil de yaşatmak için mücadele etmek. Zaten öleceğimiz dünyada bu kargaşa niye? Biz mi çok hassasız? Bir aile dağılmasın, insanlar açlıktan ölmesin, işçi ölümleri olmasın, aileler evlatlarını kaybetmesin. Tamam eğer tüm bunlar olacaksa ben hakkımdam vazgeçiyorum hakim bey. Ne zaman gol olacak peki?
görsel