bugün

Tek varligim şuan bu sözlük.
Popüler kültürün insanlara direttiği şeyleri yapmayı sevmeyen kişidir. Asosyallıktan mutlu ise o adamı kimse üzemez.
ben de tatilde olduğum için bu aralar böyleyim. yalnız değilsin.
Aslında günümüz insanlarının çoğunun içinde bulunduğu durumdur. inanın ki sosyallik nedir bilemez olduk. Düşününce tanımını yapmaya zorlanıyor insan.

Sosyal insan durmadan birileri ile konuşup, tanışan kişi mi ? Tam olarak bu olmasa gerek.

itiraf edeyim o zaman bende. Bende iyice asosyal olmaya başladım. Ama sosyalliği zirvede yaşayan bir aktör gibiyim. Yani oynuyorum.

Tek eğlencem şu Sözlükte iki satır yazı yazmaktı. Bu sosyal etkinliğimi aldılar elimden. Galiba ben artık burada yazar falan olmayacağım sözlük. inanın hiç ama hiç umudum kalmadı. Az bir mutluluktu uludağ Sözlükte bana yazmak. Ama bir çocuğun elinden oyuncağını alırsan, kırılır. Bende çok kırgınım. Üzgünüm.

Tamam bir daha yazar olamayacağım. Onay geleceğini hiç sanmıyorum. Ama yine umudum var tabi. Başka bir nickte yaz falan diyorlar. Hatta hesabını bana vermek isteyen akrabalarım var. Ama ben aydinoglu nicki dışında, burda başka bir nickle yazamam.

işte az biraz olsun yazınca mutlu olduğum uludağ Sözlüğümü aldılar benden. Penceresiz kaldım arkadaşlar. Herkes kendine çok iyi baksın.

işte bu yüzden bende iyice asosyal olmaya başladım. Sözlük yönetimi, size yine de kızamıyorum. Canınız sağolsun. Hoşçakalın. Onay gelmezse yeniden hesap alır mıyım ? Bilemiyorum. Heralde almam. Gerçekten benlik olarak onurum çok incindi. Elveda.
Mutluyum en azından yahu.
is yerinde daha da arttı

hayatını kontrol ihtiyacı, hayata anlam kazandırma ihtiyacı (varoluşu anlamlandırmak), bir yere ait olma ve benlik saygısını koruma ihtiyacı

Bunlar karşılammayınca artıyor.
Kalkın hava alın. Ya 5 dk bırakın şu telefonu, pcyi. Çıkın dışarı bi bankta oturun, insanlara bakın. Günün 1 saatini dışarıda geçirin.

Ben asosyal bir pc bağımlısıydım 1998den 2015 yılına kadar. 2015 yılında aslında zararlı bir ilaç yüzünden bu bağımlılığımı bıraktım. Şimdi çok daha iyiyim. Mutluyum. Başarılıyım. Ve güzel konumdayım.