1. 1.
  hayat mutsuzluğun veya sıkılmanın ertelenmesinden ibarettir. Yaşanılanların bir önemi olup olmaması muammadır. Mutsuzluğu ertelemek iyidir. Yeterince ertelemeyi başarırsanız mutlu olup olmamanın önemi kalmayacaktır. iyi yaşam iyi ertelemedir.
  1 -2 ... hicin evladi
 2. 2.
  iyi yasamin goreceleligi altinda ezilen iddiadir. 

  populizm caginda iyi yasam her gun egleniyoruz oradan buraya surekli geziyoruz bakin bu da fotografi al iste kanitladim mutluyu. mantigi ise bu bizzati mutsuzlugun resmidir. mutsuz insanlarin cok sosyal olmasi surekli konsept eglenceler aramasi bundan mutevellit. 

  iyi yasamdan kastimiz kisinin yakaladigi sahici bir mutluluk ic dunyasi ile bedenler dunyasina acilan kisiliginin olusturdugu denge, yarattigi konfor alani maddi ve manevi tatmin ise bu da mutluluk enstantanesidir.
  1 ... alpagu acar
 3. 3.
  Muazzam bir tespit.
  1 -2 ... ilgisiz ve sorumsuz insan
 4. 4.
  (bkz: scarlett o hara laşmak)

  gone with the wind filminde scarlett o'hara karakterinin "bunu yarın düşüneceğim" sözünü yaşam mottosu haline getirmektir.

  Yaşanan acılar, olumsuzluklar ertelendiğinde ilk andaki etkisini ve yıpratıcılığını kaybeder, zamanla unutulur. Bir çeşit gamsızlık durumu. Herkesin becerebileceği bir ruh hali değil.
  5 -1 ... suni ihtiyac
 5. 5.
  iyi yaşam, mutsuzlukla başetmeyi öğrenmenin sonucudur.

  Mutsuzluk ertelenmez, her daim olma potansiyeli vardır ve gelecekte de olmaya devam edecektir belki de.
  Hayatın parçasıdır ama etkileme gücünü en aza indirgeyebilmek yetenekli insan işidir.
  6 -2 ... zeytinyagli dolma kalem
 6. 6.
  iyi yaşam mutsuzluğu da hakkıyla yaşayabilmektir, kaçmadan.
  1 ... yeniceri lady