1. 824.
  türk milliyetçileri, muhafazakar ve liberal merkez sağ kesimler, merkez soldan bazı gruplar birleşti ve bu partiyi kurdu.

  parti bir geçiş süreci partisi, millette farklı kesimleri ortak paydalarda birleştirerek bir kitle oluşturma ve bu kitleyle iktidara gelme hedefi taşıyor. karşılık buldu ve birçok kişiyi göt edecek sonuçları da alacak. %17 civarı bir oy bekleyen ben bile şok olabilirim 24 haziran akşamı. çünkü sessiz ve renk vermeyen çok büyük bir kitle görüyorum ve bu kitle iyi parti'yi deneyecek, eminim.

  ilerde ne olur diye düşünecek olursak, bu parti çok uzun seneler var olmayacak, erdoğan devrilir ve yeni bir sistem kurulursa eski hatalardan ders alan, ideolojik olan ama karşısındakini düşmanlaştırmayan partiler oluşacak. iyi parti mhp'ye geri dönecek, demokrat parti iyi parti'deki merkez sağ grupları içine alarak dirilecek, saadet partisi eski tabanına kavuşacak. türkiye belki de çok uzun yıllar koalisyonlarla yönetilecek ama akp deneyiminden alınan derslerle bu koalisyonlar sağlam yapılı olacak, uyumlu çalışma ortamı oluşacak.

  tüm bunların öncüsü iyi parti olacak.
  10 -6 ... ateistvaiz
 2. 825.
  akp'den memnun değilim ama alevi kılışdara da oy vermem diyenlerin partisi oldu. boşluğu doldurdu. umarım yüksek oy alır.
  10 -2 ... sipraleks
 3. 826.
  Kadroları sağlam. Ama ülke olarak bilgiden çok hitap’a baktığımızdan dolayı ülkenin yüzde 20-30’luk bandına hitap edecek parti. içeriğini izletseler ve neler yapacaklarını halka anlatabilecek medya bulsalar, muhalefete değil, iktidara alternatif olurlar.
  3 ... ampirikolar
 4. 827.
  kadrolarındaki isimler sağlam bile olsa daha güçlü bir kadroya ihtiyacı olan parti. tabi daha yeni kurulduğunu gözardı etmemek gerek. zaman gerek biraz bunun için. hitap konusunda genel başkan gayet iyi. sonuçta yapılması gerekeni yapan, vatandaşın hissettiği sıkıntıyı ortaya koyan, basit olanı yapan parti. tüm inançlara, fikirlere eşit mesafede durması artısı. kutuplaşmadan değil, kutuplaşmamadan beslenmesi önemli. hayvan haklarına vurgular yapmaları önemli. bilime vurgu yapmaları önemli. ekonomi konusunda söylemeye korkulan şeyleri korkusuzca dile getirmeleri önemli. aslen umudun adı konumunda oluyorlar. vatandaşın nabzını gayet iyi tutuyorlar. iktidar kanadının seçmenlerine yaklaşımı, iktidarın muhalefet seçmenine yaklaştığı tondan çok farklı. doğru şeyleri vurguluyorlar yapıyorlar ama daha dinamik de bir kadroya ihtiyacı var bana göre. ayrıca sosyal medyayı etkin biçimde kullanmaları, diğer partilere bile ön ayak oldu. medyanın en büyük sırtı çevirdiği partinin iyi parti olması da beslediği potansiyelden kaynaklı. ama muhalefet kanadı da kendi medyasını yaratmış durumda. engel varsa çözüm de var deyip yollarına son derece pozitif şekilde devam ediyorlar. umarım hükümete geldiklerinde de aynı isteği gösterirler ve sözlerine sadık kalırlar. benim tespitlerim bunlar.
  3 ... drdolantin
 5. 828.
  Chp’nin içindeki milli kesim ve mhp’nin içindeki artık bahçeli’nin başarısızlığından illallah etmiş kitlenin oluşturduğu partidir. Tabanının ezici çoğunluğu türkçü, ülkücülerden oluşan çağın uygarlık ve medeniyet düzeyini yakalamış parti. Herkes şundan çok emin insanoğlu ilerledikçe, medeniyet genişledikçe bu ortamda sefaleti kültür olarak savunan akp’ye yer yok. Bu belki önümüzdeki seçimde olacak belki 20 yıl sonra ama olacak. Türkiye’nin kazıkçı esnaf zihniyetiyle yönetilemeyeceğini türk insanın eninde sonunda anlayacak.
  6 -1 ... gian luici
 6. 829.
  Eski merkez bankasi baskani ekonomik danismanidir partinin ve meral aksener'in.

  Isin mutfagindan gelen adamlarla insallah ulkemiz daha iyi olacak.
  4 -2 ... saldirayterk
 7. 830.
  oyumu iyi partiye. inşallah tüm engelleri aşacağız.
  yüzünü güneşe dön türkiye! türkiye iyi olacak!
  4 -2 ... gamzedeyim deva bulmam
 8. 831.
  Sonuna kadar destekliyorum, benden 1 oy iyi partiye.

  çok net söylüyorum eğer 2. tura meral akşener ve tayyip erdoğan kalsın meral akşener bu işi götürür.

  meral akşener değil de muharrem ince ve tayyip erdoğan kalırsa tayyip erdoğan işi götürür.

  Meral akşener'e oy vereceklerin büyük çoğunluğu chp'ye vermez, ama chp ye vereceklerin büyük çoğunluğu meral akşener'e verir.
  5 -3 ... iplerini koparan kukla
 9. 832.
  hakkında ısrarla "mhp'den kopan ve mhp oylarını çalmaya çalışan parti" şeklinde algı operasyonları yürütülen, türk siyasetinin çiçeği burnunda partisi. oysa iyi parti'yi mhp tipi bir ideolojiyle sınırlamak en az ak parti'yi "muhafazakarlık"la sınırlamak kadar saçmadır. eminim akp de tıpkı bu parti gibi saadet-fazilet'ten ilk ayrıldığı zaman bu tarz dezenformasyonlarla karşılaşmıştır. çünkü onlar da "salt muhafazakar" değildi ki o yüzden erbakancı tayfadan koptular.

  özetle; 2001 yılının akp'si gibi olan partidir. koptuğu görüşe nazaran daha az radikal, daha yenilikçi, daha az muhafazakar. bu dediklerime anlam veremeyenler, akp'nin kurucu kadrosunu incelerse gördükleri isimlerin "muhafazakar" veya "islamcı" tayfaya ne kadar zıt olduğunu görüp hayrete düşebilirler.
  2 -1 ... fake slim shady
 10. 833.
  Bütün at hırsızlarının toplandığı çakma parti.
  5 -6 ... huzuru kendi icinde bulan adam