1. 803.
  mhp'nin en az yarısını çaldıgı sürece çogu yerde akp'nin ekmegine yag, bal, kaymak hatta dogal afrodizyak ekleyecek sürecek partidir.

  şöyle ki.

  x şehir 3 vekil çıkacak burdan ve iyi parti kurulmadan alınan oylar şu şekilde olsun.
  300 bin akp
  100 bin mhp
  30 bin chp
  3 bin x
  3 bin y vs vs

  bu tabloda akp 2 mhp 1 vekil çıkarmış oluyor,

  iyi parti gelip mhpnin oylarını yarı yarıya böldügü zaman
  300 bin akp
  60 bin iyi parti
  40 bin mhp
  30 bin chp
  şeklinde sıralandıgında ise akp 3 digerleri sıfır vekil çıkarmış oluyor,

  ha olurda bazı yerlerde partiler güçlü olan lehine çekilirse o başka tabi ama bu şartlarda mhpden çaldıgı her oy akp'nin kasasına vekil olacak yansıyacak gibi duruyor.
  -1 ... zargna
 2. 804.
  genel baskan yardimcilari ülkücü değiliz diye bas bas bağırıyor, seçmeni ülkücü bir parti diyor. ülkücüler aralikta 270.000 bozkurtla ata sının huzuruna çıktı. bize ev ocagimiz, bize çatı mhp. seçmeni iyi olsun cenab- ı allah bize hayirlisini nasip edecektir.
  -10 ... lider teskilat doktrin
 3. 805.
  yenilik gerek bıktık mevcut partilerden ve liderlerinden akp chp bunlardan hayır gelseydi bu zamana kadar gelirdi.
  6 ... hakusbenk
 4. 806.
  ümit özdağ için ülkücü değil diyen ya hiç dayak yememiş ya sayı saymayı bilmiyor.
  3 -1 ... gamzedeyim deva bulmam
 5. 807.
  tayyipin baskanlik seciminde yegane korktugu baskan adayini barindiran parti...
  baskanlik secimi gorunen o ki 2 turda secilecek. ikinci tura kalan isimlerden biri tayyip, ikincisi hala muallak. ince olursa tayyipin karsisinda sansi yok orasi kesin. ne sagdan oy alabilir, ne de meral hanimin akepe ve mhpden caldigi oylari alabilir. birinci turda aldigi oylara ilaveten bir miktar kurt oyu alir ancak o da sinirli. zira kurt oylarinin yarisi akepeye giderken, diger yarisi hedepeye gitti bu zamana kadar. radikal hedepelilerin oyu inceye gidecektir ki o da yuzde 10 kadar bir paydaya sahiptir. chpni kendi oyu ve diger asiri mualiflerin oylariyla beraber sayin incenin alacagi oy yuzde 40-42 olacaktir ikinci turda. bunun yuzde 5 gibi bir toleransi olabilir.

  meral hanimin ikinci turda alacagi oylar ise mhp, akepe ve sag secmenden birinci turda aldigi oyun ustune bir de chpden ve sol secmenden gelecek oylari katarsak mutlak zaferle cikacaktir. ilk turda 20-25 oraninda oy alacagina, ikinci tura kalirsa bu oranin yuzde 55 ve uzeri olacagi asikar.

  referandum surecinde yuzde 50yi saibeli bicimde zar zor yakalayan bir blok var. ayni blok bugun baskan adayi olarak tek elden tayyibi secti. mhp, bbp, akepe falan. aksenerin mhp tabanina mhpnin kendisinden daha yakin oldugu kesin. koltuk sevdasi icin tayyipe biat eden bir adama oy vermez ulkucu camia. kendi adima konusacak olursam bahceli gitmeden mhpye oy vermem. bu doneme kadar da mphpden baskasina oy vermedigimi belirteyim, her neyse?..

  ustte de belirttigim gibi referandumda yuzde elliyi zar zor yakalayan blogun karsisinda o tabana onlardan daha iyi hitap eden biri var. referandumda iyi parti simdiki kadar etkin olsaydi referandumda evet cikmasi imkansizdi. gerci yine evet ciktigini soylemek aptalca olur. neticede muhursuz oylarin san dakikada kabul edildigi, seffafliktan uzak bir secim olmustu.

  ne mutlu turkum diyene, ne mutlu oguzlardanim diyene, ne mutlu kipcakim diyene, ne mutlu kayiyim diyene, ne mutlu iyiyim diyene.
  ttk.
  6 -1 ... pillars of creation
 6. 808.
  The gladio.
  2 -1 ... alpertunna
 7. 809.
  genel başkaları topuklu meral diyarbakır asıllı olduğunu söylemiş. bayram değil seyran değil eniştem beni neden öptü eyyyyyyy oy nelere kadirsin.
  -2 ... lider teskilat doktrin
 8. 817.
  Meral mommy’nin insanoğluna hediyesi.
  3 ... gian luici
 9. 818.
  mantık siyaseti kabul etmez ama iyi parti başka.
  1 ... hurmaresal
 10. 819.
  şok edecek, iyi partilileri bile şok edecek. sessiz kitlelerin arasında dalga dalga iyi parti yayılıyor.
  5 ... ateistvaiz